Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Avstrija zaostruje pogoje za vstop v državo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[Glavni forum] Tema: Avstrija zaostruje pogoje za vstop v državo
[#2975253] 17.11.21 10:34 · odgovor na: 0513ANITO (#2975218)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: robi2107 17.11.2021 10:49
[0513ANITO]
> [robi2107]
> > [shevchenko]
> > sranje. a to pomeni, da bom moral tecaj jodlanja po novem obiskovati preko interneta?
>
> Ti se zajebavaš, ampak eni imajo zaradi vsega tega sranja realne probleme. Jaz imam bolj "problemček". Vsake toliko namreč oddelam mojo verzijo maratona Alpe, ko pičim od doma proti Kamniku, pa čez Kranjski Rak v štajermark, potem pa zadaj za KSA čez Pavliča v Vzhodni Rajh in čez Jezersko nazaj v SLO. Zdaj zna bit tukaj problem. Ko sem nazadnje tam vozil, so bili policaji na meji zaradi izbeglic, ampak me noben ni šljivil. Me prav matra firbec, če bi jih lahko preprical, da samo tranzitiram.
>
> Ajde, zdaj bo itak zima, da bi dal verige na bajk, se mi pa glih ne zdi. Mi je ena dovolj. Do naslednje haupt sezone bo pa valjda že konec tega sranja.

Koliko kilometrov je ta krog, koliko časa porabiš..A je cesta do Luč odprta in prevozna..

Letos bil prvič Na Kranjskem raku...pa 3x na Črnivcu...Sam sem začel prepšozno to sezono...
Se jih je pa nabralo cca 6000km letos od 7 meseca do danes..
Ni slabo za par mesecev. Glede moje verzije maratona Alpe: štart/cilj je v Lj, cel krog znese 170 km s tem, da pred vzponom na Pavliča zavijem v Logarsko, grem do konca (do izhodišča za Rinko) in se nazaj grede ustavim v Domu v Logarski na kakšnem ričetu in še čem. Časovno mi to vzame kar precej, ker imam treka in je 30 na uro po ravnem zame že lepa brzina (in nedosegljivo povprečje), pa tudi oba z bajkom že sodiva med veterane (jaz 50+). Moja verzija maratona se nekoliko razlikuje od uradne, ki štarta iz Kamnika v kontra smer (Jezersko - Pavlič), pa potem v Lučah ne zavije na Kranjski Rak, ampak podaljša do Gornjega Grada in potem obrne na Črnivec in se vrne v Kamnik. Kako je s cesto s Kranjskega Raka v Luče? Je že kar nekaj časa, kar sem jo vozil, ampak nazadnje, ko sem jo, je bil spust že asfaltiran (pred tem je bil asfalt samo na gorenjski strani). Dol po ravnem je bila pa še vedno bolj zjahana (ampak asfalt). Da bi bila kakšna zapora, mi ni znano. Boš moral kje drugje preveriti.

Zadnje čase nimam več toliko časa za bajk, ker imam posla okoli bajte. Poleti sem skočil na Pag (Stara Novalja), 250 km, dobrih 12 ur vožnje, total 14 ur na poti. Sem pridobil kar nekaj kil od lani, pa se takoj pozna na brzini. Nazadnje sem za krompirjeve skočil do Bernardina (žena pa tamala sta šli seveda z avtom). Sem vozil cca. 6 ur.

Ja, malo sem iz vaje. V povprečnih sezonah sem nabrcal okoli 5 jurjev, veliko je bilo hribov, večinoma vse iz Lj. Za sabo imam Kum, Slivnico, Blegoš, Porezen (ta je svinjski), Soriško, Nanos (Pleša), Slavnik, Veliko, Menino, Krvavec, Limbarsko, Zg. Slivno (Geoss), pa seveda vsi kuclji okoli Lj.... Veliko tega se je nabralo v vseh teh letih, ocenjujem da imam v nogah cca. 75, 80 jurjev. V najboljši sezoni (2014) sem odvozil 20 jurjev, kar pomeni, da sem bil (skoraj) vsak dan na kolesu (žena me je imela že poln q****, pa tamala je bila še majhna). Moja paradna tura je sicer krog KG-Vršič-Bovec-Mangart-Predel-Trbiž (odcep pred mestom) in po kolesarski nazaj v KG. 120 km, za slab Triglav višinca. Tura za visoko poletno sezono. Praktično edina, da sem se do izhodišča pripeljal z avtom.