Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2964809] 09.10.21 19:41 · odgovor na: pobalin (#2964544)
Odgovori   +    0
Uganka za konec tedna:

Ob pompozno družbeno-omrežno in medijsko pospremljenem obisku kranjskega alfa člana zarodka stranke Resni.ca Zorana Stevanovića pri predsedniku republike Slovenije nam je bilo dano izvedenti, da je Borut Pahor v zadnjem času že nekajkrat sprejel razne protestnike in protestnice. Jaz se - najbrž zaradi omejene konzumacije le ožjega nabora MojeDeželnih medijev - ne spomnim, da bi bil slovenski narod kaj dosti seznanjen s prejšnjimi obiskovalci našega lepega prezidenta. Pa sem preveril na njegovi spletni strani. Evo, kaj sem našel:
Predsednik republike je na njihovo prošnjo sprejel protestnike
Ljubljana, 3. 7. 2020 | sporočila za javnost
www.up-rs.si/up-rs/u...9A004A0F79
Predsednik republike je danes sprejel predstavnike nekaterih civilnih iniciativ
Ljubljana, 28. 4. 2021 | sporočila za javnost
www.up-rs.si/up-rs/u...C5004B38B9
Predsednik Pahor je na njegovo prošnjo na pogovor sprejel gospoda Stevanovića
Ljubljana, 4. 10. 2021 | sporočila za javnost
www.up-rs.si/up-rs/u...64004110E7
In kaj je uganka? Uganka oziroma mala raziskovalna naloga je, da najdete med novicami državno hirane agencije sta.si, režimsko oblegane javne hiše rtvslo.si ali v kakšnem drugem omembe vrednem mediju Moje Dežele objavljene novice o prvih dveh obiskih. Rad bi primerjal medijski doseg prvih dveh skupin s Stevanovićevim. Čisto iz firbca, ker menim, da je take zadeve dobro vedeti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2964809

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2965159] 11.10.21 13:36 · odgovor na: pobalin (#2964809)
Odgovori   +    0
Janšizem prodira tudi v Nemčijo. Od danes nič več brezplačnega testiranja - razen za izjeme. Ljubitelji osebne svobode se bodo morali cepiti ali pa za plačilo testov odpreti svoje denarnice, poroča Handelsblatt.
Lange galten sie als ein zentrales Element im Kampf gegen die Coronapandemie: die kostenlosen Bürgertests. Doch weil die Bundesregierung mehr Menschen zum Impfen bewegen und den Bundeshaushalt nicht überstrapazieren wollte, versah sie das Angebot mit einem Ablaufdatum.
Am Sonntag ist nun Schluss, ab Montag müssen Bürger die Tests selbst bezahlen. Ausnahmen gelten für Menschen, die sich nicht impfen lassen können, zum Beispiel aus medizinischen Gründen oder weil sie schwanger sind, und für Jugendliche, für die erst seit August eine Impfempfehlung vorliegt.
Schon bald nach dem Start des kostenlosen Testangebots im März dieses Jahres waren im ganzen Bundesgebiet zehntausende Teststationen entstanden – teils in Kosmetikstudios, Shishabars oder in Läden, die wegen der Pandemie geschlossenen blieben. Die Nachfrage war groß, bis Anfang August hatte der Bund schon mehr als drei Milliarden Euro für die Tests ausgegeben.
www.handelsblatt.com...90162.html

Strani: 1