Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.519
[kzupanc]
> [alek14]
> > [FrRoSt]
> > > [0126Bacis]
> > > > Lobisti nekaterih korporacij in morda tudi držav pa podžgejo dvome o takšnih poročilih.
> > >
> > > Tukaj opisanih 128 "zanikovalcev" človeškega spreminjanja ponebja nebi označil za lobiste. radlek.si/?s=zanikovalci
> > >
> > > Njihovi argumenti so vsekakor razumljivi.
> >
> > !?????
> >
> > Če ne vidiš ali nočeš ali nisi zmožen videti podnebnih sprememb, jih pač NE BOŠ videl!
>
> Kje ti osebno vidiš podnebne spremembe pri nas?
>
> (dajva poročanja po raznih objavah na stran).

Problem je v tistem, ki podnebnih spremmeb ne vidi. Argument za to ni potreben, ker so vsepovsod okoli nas.
Pa vseeno...v začetku devetdesetih se je že kar nekaj govorilo o prihajajočem vplivu CO2 na segrevanje ozračja. Upal sem - bolj kot bil skeptičen - da se to ne bo uresničilo. Ker imam rad sneg in zimo. Uresničuje se v precej bolj radikalni obliki kot sem se bal. Še po letu 2000 je bila v Ljubljani tu in tam kar spodobna zima. Zadnja leta zime sploh ni več, razen posameznih prebliskov. V hribih, kjer sem bil doma, je bila najvišja poletna temperatura 28, 29 stopinj C. 30 stopinj je bilo samo v izjemno vročem letu. Zadnje desetletje je redno po več dni nad 30 stopinj.
Aja...sončni ritmi itd :))))))
Kdo je 30 let nazaj napovedal dvig temperature? IZKLJUČNO NAPOVEDOVALCI DVIGA KONC. CO2 V OZRAČJU. V zvezi s Soncem so napovedali malo ledeno dobo. Seveda ne v desetletjih, ampak stoletjih ali tisočletjih.