Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Nollem sporočil: 967
[0513ANITO]
> [BorutHocevar]
> > [alek14]
> > Bodite face in prerežite kabel do mrežja in potem recite, da se samooskrbni. Nekdo, ki je ponoči priključen na TEŠ pač ni samooskrben?
>
> Mislim, da je v članku jasno povedano, da uporabljajo pojem samooskrbe v pravnem smislu, in ne v tehničnem.

Torej..Pridelam sedajle 1 tono lubenic....
Ker pojem na dan 1 kilo lubenic to pravno pomeni, da bom jedel lubenice še nasljednjih 1000 dni...

V Realnosti mi bodo pa v enem mesecu zgnile....

Takole zgleda samooskrba v praksi....
tako to je. zame geni zakupi mojo letno porabo elektrike iz španskih sončnih elektrarn in jo kurim 24/7 - tudi ponoči. bom vprašal, če mi lahko zrihtajo tudi jagode za celo leto.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2951657

Strani: 1

info24 sporočil: 285
Kot omenjeno, prava samooskrba bo takrat, ko bo imel nekdo jajca in cviknil kabel proti omrežju. Doma s sončno, baterijo in TČ, v takihle "samooskrbnih" skupnostih ali v državi.

PRed 70 leti smo imeli izolirano Slovenijo brez čezmejih kablov. Potem pa se te počasi zgradijo, ne samo zato, ker se tranzitira, zato da se stabilnost omrežja deli. Zato pa imamo enotni trg z elektriko. In tele "blesave" ideje o samooskrbi gredo kontra konceptu. Čimbolj se moramo povezati, zato da v primeru presežka dajemo/prodajamo, manjka pa dobivamo/kupujemo. Na ravni EU, idealno na ravni Slovenije.

Pa seveda začepit eko teroristom goflje, ko prodajajo neumnosti.

Strani: 1