Zasebnost
2 uri
Rezultati Telekoma v prvem četrtletju: višji prihodki in krepka rast dobička po lanskem upadu
2 uri
V Portorožu ena največjih evropskih konferenc o Microsoftovih poslovnih aplikacijah (Oglas)
3 ure
Na jubilejnem 20. gourmet večeru na Bledu bomo gostili Aleša Kristančiča in Danila Steyerja
3 ure
Kolumna o vinu: Odraščanje vinske regije
3 ure
Ekonomičen, a športnega videza 7
3 ure
(intervju) Jan Štefe, Eurosender: Vesel sem, da nas je Google prisilil v spremembo poslovnega modela
7 ur
Kakšna bo prihodnost slovenskih letališč? 5
8 ur
Zemljišča na dražbi: kje bo mogoče graditi hiše, apartmaje in hotele
11 ur
Trenutno najboljši električni volkswagen
13 ur
Pozeba v Podravju povsem uničila vinograde, zavarovalnice se umikajo
15 ur
Najbolj brani članki danes
17 ur
Povpraševanje po redkih kovinah bo eksplodiralo. So rudarji dobra naložba? 4
19 ur
Pred SMK: v B2B-marketingu je najpomembnejše zaupanje
19 ur
Finančni in karierni nasveti za mlade (in njihove starše)
20 ur
Hibridno delo: glavni izzivi pri njegovi organizaciji (Oglas)
20 ur
V Kopru je pristala druga ladja na utekočinjen zemeljski plin, ki je v Kopru naložila 3.500 avtomobilov 9
20 ur
Omejitve pri Airbnbju: župani ploskajo, dobili bodo absolutno oblast, sobodajalci pa nove ovire 15
20 ur
Perutnina Ptuj: Želimo postati najuspešnejše živilsko podjetje v širši regiji 1
21 ur
Podaljšan brezcarinski uvoz iz Ukrajine, a z "zasilno zavoro"
21 ur
Zakaj je evropski komisar za notranji trg obiskal Magnete

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-102540 sporočil: 146
[alek14]
Kaj dela SARS-CoV-2 v telesu:

www.nature.com/artic...21-02039-y

Noro:
Ena okužena celica uniči še do 20 sosdednjih celic, ki jih okužena celica zajame na podoben način, kot se širijo nekateri tumorji potem, ko jim SARS-CoV-2 preuredi genetsko strukturo.

"First, some of the newly made viral spike proteins travel to the surface of the cell and poke out of the host-cell membrane. There, they activate a host calcium-ion channel, which expels a fatty coating onto the outside of the cell — the same coating found on cells that naturally fuse together, such as muscle cells. At this point, the infected cell fuses to neighbouring cells expressing ACE2, developing into massive individual respiratory cells filled with up to 20 nuclei."

Animacije:
animationlab.utah.edu/cova
Rdeči Alek, ko si že tako načitan, ali tovrstne raziskave obstajajo tudi za viruse običajnih grip in viroz iz preteklosti (pred 10, 20, 30, itd. leti)?

Kajti zanima me, koliko je v resnici Sars-Cov-2 drugačen od ostalih iz te družine, oz. a je res tako nevaren, in koliko je bolj nevaren?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2944455

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[bigfella]
> [alek14]
>
Kajti zanima me...
Mene bi zanimalo koliko je cepljenih med včeraj ugotovljenih 99 okuženih?

Strani: 1