Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Google Photos ni več zastonj, kaj pa zdaj
[#2932561] 04.06.21 09:07 · odgovor na: dronyx (#2932536)
Odgovori   +    0
[dronyx]
Ljudje dostikrta ne razumejo, da NAS ni varnostna kopija. NAS ima ponavadi res dva enaka diska v tako imenovanem mirrorju in če eden odpove se načeloma podatki ne izgubijo in se lahko pokvarjen disk zamenja kar med delovanjem. Problem nastane v primeru, ko pride do take okvare, da se podatki pokvarijo ali pa recimo če ima kdo NAS na omrežju in podatke zašifrira kakšen kripto virus. V tem primeru si z NAS ne moreš pomagati. Jaz imam za fotografije in podobno dva zunanja nedovisna diska in občasno podatke med njima ročno sinhroniziram. Večino časa sta oba ugasnjena in služita kot neodvisni varnostni kopiji.
Mi tudi imamo en zunanji računalnik na oddaljeni lokaciji na katerega ročno 2-3x na mesec sinhroniziramo podatke in ga ugasnemo. Torej, vklopljen je 15-20 minut na mesec.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2932561

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
[Glavni forum] Tema: Google Photos ni več zastonj, kaj pa zdaj
[#2932620] 04.06.21 12:28 · odgovor na: anon-317028 (#2932561)
Odgovori   +    1
AMZ oblak + majhen programček ki mi avtomatsko dela mirror na dveh zunanjih diskih in AMZ.
Za cca 15Gb 4€. Oddaljen server je megla. Večina ne zastopi zanesljivosti devet devetk.
To desežejo damo največje firme, to da imaš EN oddaljen server je sicer malo bolje kot nič, NI pa kakšna varnost.
Moram naštelat še versioning in odklapljat disk.

Strani: 1