Zasebnost

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2932024] 01.06.21 14:46 · odgovor na: pobalin (#2932005)
Odgovori   +    2
Berem Reutersovo novico, da so v Tatarstanu zagnali "serijsko" proizvodnjo Aurusov, to je ruskih anti-RRjev in anti-Bentleyev. Štiri fotografije mi ne vlijejo zaupanja v polnovrednost tega industrijskega zagona: na prvi osamljena delavka brklja okrog nekega panela, zadaj pa je že sestavljen avto na dvigalu, druga je mimohodna ministrsko-prezidentska, tretja kaže na videz enak (isti?) avto kot na prvi, le malo bolj dvignjen je, v ospredju pa velikanski kos (sklopka in menjalnik?) brez delavcev, zadnja pa ministra za volanom razkošne ruske limuzine.

Russia on Monday has begun production of the Aurus Senat luxury sedan car promoted by President Vladimir Putin.
www.reuters.com/busi...021-05-31/

Kot zagrizen skeptik, ki se je prekalil na nedavnih veličastnih ruskih avto-projektih,
forum.finance.si/?sp...ial_type=1
forum.finance.si/?t=214652
sem malo pošnjofal naokrog.

Slike, ki jih ob prazničnem "zagonu proizvodnje" Aurusa kaže Kremelj, so zelo neproizvodne:
Vladimir Putin pred TV, ki kaže studijsko okolje, potem samo ista slika na TV, pa slika Putina, ki ploska avtu in ploskajočim v studiu, na koncu pa še avto sam v studiu.
en.kremlin.ru/events...news/65707

Ker je vse skupaj spominja na slabo vložene rusle, sem pogledal še na spletno stran "posebne ekonomske cone" v Tatarstanu, kjer naj bi pognali to fabriko. Tam je predstavljenih en kup firm s fotografijami objektov, za Limited Liability Company AURUS pa je generična računalniška skica industrijske stavbe in napis "under construction".
alabuga.ru/residents...ident39304

Preveril sem: v nasprotju z ruskim elekričnim minijem Zetta (link zgoraj) si "lansiranje proizvodnje" ruskega Aurusa še ni zaslužilo poročanja sta.si. Še ne, ker tudi z novico o Zetti so zamujali pol cca meseca. Pa nič hudega, ker očitno še vedno leži v istem inkubatorju kot avgusta 2019: e-zetta.ru/

Za razliko od Kališnikovega elektro čuda in Zette pa luksuzni Aurus vsaj v butičnem številu obstaja in vozi. Tukaj sta fotografiji dveh kabrioletov na letošnji vojaški paradi ob dnevu zmage (registraciji 0001 in 0002):
en.kremlin.ru/events...otos/65600
en.kremlin.ru/events...otos/65607

Lepa je misel na največjo deželo na svetu, ki ima lasten jedrski arzenal, vesoljsko floto, svetske kiber diverzante, Ruski-Royce, ampak bolj plebejske avte za rajo matere Rusije jim pa proizvajajo tuje firme. Še Lada je francosko-japonska. Kaviar orto domač, piroške pa pečejo tujci po svojih receptih...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2932024

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2932642] 04.06.21 14:37 · odgovor na: pobalin (#2932024)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 04.06.2021 14:43
Ker sem tu spodaj milijavženkrat šimfal državno agencijo sta.si, pa se potem pohvalil, da sem doniral za njeno preživetje, se čutim dolžnega opozoriti na članek o STA na portalu javne hiše posebnega pomena.
Ukvarjajo se tudi s programiranjem robotov, ki znajo iz množice podatkov sami spisati novice, kar v svetu novinarstva že dolgo ni več znanstvena fantastika. Za prihodnje "supervolilno leto" načrtujejo robotske programe, ki bodo v realnem času ustvarjali novice o izidih na posameznih voliščih, ne samo na državni ravni. V redakciji imajo že nekaj let sodelavca Stanka, ki zna sam pisati novice, a jih še ne sme objavljati.
www.rtvslo.si/sloven...sta/582659
Poglejmo primer današnjega rutinskega rejva, kakršni so bili nekoč izrezani iz vesti državne sta.si, ki so bile le rahle prepesnitve uradnih sporočil SURS. Zdaj rejver obide državno sta.si in dobesedno prepiše od stat.si. Finance prišparajo? Dodana vrednost tega rejva v primerjavi z enostavnim prepisom naslova in dodatkom linka na vir? Rekel bi 0,013 centa. Niti stat.si-jeve grafike niso rejvnili!
Finance rejv: live.finance.si/8976...-letu-2019
stat.si: www.stat.si/StatWeb/...Index/9574

Kot bi vse skupaj poganjal neki roboti, čeprav robot Stanko pri sta.si menda še ne sme objavljati. Zato pa nek bot bere članke Financ.

Do umetne inteligence sta dve poti: ali poskušaš bote in algoritme narediti skoraj tako pametne, kot so ljudje, ali pa ljudi pobebaviti na nivo botov...

Strani: 1