Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

samen sporočil: 342
[0430ABAKU]
Ha, čistno zgrešeno in nesmiselno.

Jaz bom pri vhodu v bajto postavil ATS (automatic transfer switch).
Če bo energija iz panelov in akumulatorjev, bo switch na bajta->solar. Če tega ne bo, bo switch na bajta->javno omrežje. Preklop naredi avtomatično v eni periodi v katerokoli smer.

Nikoli pa ne bo (ni te možnosti sploh) switch iz solar->javno omrežje.
Kvečjemu obratno, da bom jeseni (ko ni sonca) ponoči iz omrežja filal akumulatorje in jih podnevi praznil.

Edina možna nevšečnost pri takem obratovanju, da bom imel preveč sonca in premalo akumulatorjev in porabe, da bi lahko sončno energijo sproti porabil ali shranjeval. Bo pač šla v odmet namesto v omrežje. Se mi pa zdi, da je poraba manjši problem kot proizvodnja.

kaj pa tvoja cvetka iz prejšnjega posta?
Moja fotovoltaika bo imela power-wall in bo omrežno neodvisna. S tem bom imel tudi večjo razpoložljivo moč kot je priključna in bom lahko avto nafilal veliko hitreje kot mi zdaj omogoča javno omrežje.
Tvoja fotovoltaika bo omrežno neodvisna.. vedno bo omrežno odvisna, ker ti ne boš neodvisen - boš še vedno priklopljen gor. Še vedno boš lahko filal avto preko sončne elektrarne bolj ali manj od aprila do oktobra, dalje pa boš povsem odvisen od omrežja. Verjetno sicer tudi večkrat nezanemarljivo tudi vmes. Kako hitro boš pa čez zimski del leta filal avto - če misliš imeti manjšo moč na omrežju?