Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0430ABAKU sporočil: 1.790
Dodatne točke za otočni tip elektrarne. Jaz se že ne bom bockal s temi mastodonti.

Moja fotovoltaika bo imela power-wall in bo omrežno neodvisna. S tem bom imel tudi večjo razpoložljivo moč kot je priključna in bom lahko avto nafilal veliko hitreje kot mi zdaj omogoča javno omrežje.

Hkrati pa naj država potem kar sama uredi svoje solarne zmogljivosti, da bo zagovarjala zeleno politiko pri EU. Z mojo se očitno ne bodo reševali iz črnih težav.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2928479

Strani: 1

samen sporočil: 342
[0430ABAKU]
Dodatne točke za otočni tip elektrarne. Jaz se že ne bom bockal s temi mastodonti.

Moja fotovoltaika bo imela power-wall in bo omrežno neodvisna. S tem bom imel tudi večjo razpoložljivo moč kot je priključna in bom lahko avto nafilal veliko hitreje kot mi zdaj omogoča javno omrežje.

Hkrati pa naj država potem kar sama uredi svoje solarne zmogljivosti, da bo zagovarjala zeleno politiko pri EU. Z mojo se očitno ne bodo reševali iz črnih težav.
Ti boš imel power wall za pol leta? Tvoja poraba je vsaj 300kWh mesečno, če imaš toplotno pa preko 500 kWh. Tvoj power wall bi moral biti torej za vsaj 6x300=skoraj 2MWh
Ali si pozabil, da sončna v zimskem delu polovice leta proizvede cca manj kot 10% celotne letne proizvodnje.

Za info.. v enem izmed člankov, ko je NGEN postavil mega beterijo v Talumu... "V Talumu so postavili novo generacijo baterij, megapack, ki je narejena za velike sisteme. Najmanjša konfiguracija megapacka je 2,5 megavatne ure."

Ti rabiš torej 1 megapack za svojo sončno :)

Strani: 1