Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.832
[Pokinimisi]
Moja anglescina je prakticno na ravni mojega materinega jezika, pa kljub temu ne uspem razvozlat, v cem prevod ni smiseln?

Pa se vedno cakam odgovor, od kje trditev, da co2 povzroca dvig temperatur, ce celo vi izrecno trdite - oz. vsaj zagovarjate stalisce - da se najprej dvignejo temperature in sele nato pride do dviga co2 in to s celih 700 let zakasnitve.

Cesa jaz ne razumem? Kaj ni mantra, da je co2 kriv za segrevanje zemlje? In da moramo znizati co2 in bomo znizali temperature?
Logično bi bilo, da bi se sklicevali na Henrijev zakon, ki opisuje med drugim tudi topnost plinov v kapljevinah v odvisnosti od temperature:

sl.wikipedia.org/wik...yjev_zakon

Torej, Višja je temperatura kapljevine, manj plina se lahko v njej raztopi...posledično ga je več v tamosferi (ampak to velja za vse pline, CO2 ni nič priviligiran tukaj) Na ta način delujejo odplinjevalci pri centralnem ogrevanju...Kjer se montirajo na najbolj vročo točko sistema.

Lahko bi se seveda sklicevali na kak drug naravni pojav, ki bi bolj potenciral povišane koncentracije CO2 v atmosferi, pa jez tega še nekako še nisem zasledil...Na črno magijo pa nekako ne pristajam...