Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Avto] Tema: Evropa in Kitajska vodita pri evforiji z električnimi avti
[#2925660] 28.04.21 22:26 · odgovor na: (#2925636)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-207617 28.04.2021 22:34
[rename]
Vprasanje, kaj bo s temi vozili cez na primer10 let?
Bo baterija na x% kapacitete in se je ne o dalo zamenjati?
Avto v reciklazo in nakup novega?
Ali,pa po 5 letih, bo baterija kje? Na 50% in doseg iz 300,400km...padel na 150?

Garancija je za prva 3 leta na 70, 80%?
Tle na svobodi Uber pakiji vozijo zgonjene Priuse. Kar ni cist isto, ker je hibrid. Ampak po 10 letih ko je baterija bolj ali manj odvecna teza, lahko dobis novo za 4K, ali pa neke aftermarket finte za 2K,karsicer ni smiselno za obcasno rabo, ampak Uberasu ki bo 10h na dan pospeseval in bremzal, pa se povrne. Rizota ima zelo nizko porabo in nizko pokvarljivost, tudi avtomatik ima zelo zelo trpezen.

Tak da morda se bo tudi pri full-electric nekako nasel trg, pac cena bo malo bolj padla kot dizlu, veliko bo eksperimentiranja z no-brand baterijami, pa drzava bo pomagala z obdavcevanjem dizlov in subvencioniranjem elektricarjev.

Velik bonus baterijskih avtekov bo pomoje rekuperacija bremzanja pri mestni voznji. Bodoci domisljen elektro avtek bi moral stop-go imet nizjo porabo kot 130kmh na avtocesti, ker rekuperira, in ker do 50kmh ni hudega zracnega upora.

Lej tele majstre: www.hybridbatterysol...-services/

Bognedaj me vprasat kako se to dela in ali je vredno svoje cene (500 - 800 gbp),jaz sem armchair revolucionar, ne elektrotehnik :-))))

Poglabljal sem se ker sem razmisljal o lexusu za sitne pare.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2925660

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
Pa 4 k je za novo ali staro za novo.

Ker stare imajo verjetno neko ceno.
Kot vir litija.

Ali pac ne?

Strani: 1