Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[FIN-454644]
Ptice si same spletejo gnezda, medvedi skopljejo brloge. Dokler se imajo prvinske nagone. Ko ljudem ubijes prvinske nagone, cakajo, da jim nekdo drug priskrbi dom in hrano. Samo se kljune bi odpirali. Da bi zrli in se na boljse od sebe drli. Hocemo. Pravice. Nepremicnina je investicija. Kako do investicije? Z denarjem. Kako do denarja? Z zasluzkom in umnim gospodarjenjem. Vsi tega ne zmorejo. Zato so najemodajalci in najemniki. Med njimi je treba gojiti prijazna custva. Ce drzava/politika ne zmore, naj da mir.
Za uvod, po domače desert, ti bom samo omenil tole zgodbico, ki so jo na Nacionalni Informacijsli Greznici večkrat predvajali!
Novinarka; ne vem če je to sicer pravi izraz, zagotovo pa ga uporabljajo in se kitijo z njim, je orintologa, ljubtelja in opazovalca ptic, vprašala: ali je potrebno pozimi ptice krmiti!??

Odgovoril je, da ni potrebno! Da ptice že same poskrbijo zase! Poiščejo si hrano. Menda!? Ali pa poginejo! Enostavno kot pasulj! Meni se je avtomatsko postavilo vprašanje: Ali je potrebno ljudi krmiti!??
Ali si oni ne z/morejo sami poiskati hrane!??

Bom samo na kratko odgovoril na tvoj post!

Politika je zato, da ureja take zadeve!! Drugače pa so samo Kure na kupu gnoja, ki brskajo in stikajo za (svojo) hrano! In to se dogaja tudi pri nas! Očitno tako na klerikalni strani, na sredini in tudi večinoma na levici... Na koncu bo prišlo da tega, da bo neki Mesec in Kordiš ponovno popenil in menda se bodo ponovno vsi zgražali....

TRI DESET LET! je od samostojne države in verjamem, da tudi v naslednjih tridesetih letih ne bodo sposobni urediti nekega davka in obdavčitev nepremičnin, tako desni kakor tudi sredinski pol... še ene usrane evidence nepremičnin za ta namen jim ne uspe urediti...

Prfuknjen sem seveda jaz! Ker se vedno oglašam na te vaše Butalske zlizane fore!

Na to sem ponosen, to me pač ločuje od te vaše Butalske Vukojebine!

Vse skupaj, vašo pamet in vprašanje mladine do pravičnih pogojev bivanja in življenja v tej vukojebini bo uredila nevidna roka trga.... vključno s politiki!

Menda nekateri, seveda tu mislim na neke nepogrešljive superministre Hojse, nimejo težav s kupovanjem poceni neprimičnin in parcel v slo primorju.... vsekakor se lahko tako znajde tidi navadna raja in mladina.

Se opravičujem za tale uporabljeni izraz prfuknjeni! Tudi urednici in vsem ostalim bralcem! Verjetno res ni najbolj primeren in zelo neugodno bi bilo, če bi zadeva ušla izpod nadzora in bi tako začeli pisati vsi! Menda celo skrajno nekulturno!! Vendar mene skrbi prevef, da bi se našli kakšni moji posnemovalci. Na kitajskem; karkoli in kakorkoli ze imajo tam, bi v splošni kulturi in bontonu temu rekli, da kot človek izgubis obraz! Da boš izgubil obraz!
Pri nas pa, so/ste verjetno že vsi brezobrazni! Ujeti v neke svoje floskule o pravičnosti, hvaleznosti, dobroti in vsem ostalem moralnem teoretičnem sranju...

Veliko sreče!!

p.s. še pripis za tovariša @ tasilo! Nekdaj nisi razumel, zakaj revolucija žre svoje otroke!? Menda tega ne razumeš še danes!??

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2924052

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 11.104
Futram ptice. Na mesec porabim 10 kg prosene kase. Se zdaj, ko ni vec zime. So mi v veliko veselje. Vrabcki in kosi, sinicke in scinkavcki. Vsak mesec doniram revenemu upokojencu. To je moja resnicna socutnost in solidarnost. Ne zlagana. Smo imeli najemnika. Sladek kot med. Vse po predpisih: prijavljen davek, stalno bivalisce. IN: ko smo ga morali odsloviti, je bilo treba stanovanje v celoti obnoviti. Grozil nam je. Vidis TO so resnicni problemi najemnega trga. Najemojemalec misli, da za najemnino lahko unici, kolikor se da. V tujini bi moral placati za skodo. Pri nas: so mi redkli naj bomo veseli, da smo se ga znebili. Lahko bi leta in leta placevali se njegove stroske.

Strani: 1