Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[Cave_canem]
Strinjam se v delu zapisa, ki zagovarja podjetne zdravnike. Ne strinjam se s hibridom med zasebnim in javnim, iz sila enostavnega razloga, ker sem kot državljanka te države prisiljena plačevati obvezno zdravstveno zavarovanje, pa kljub temu sem prav tako prisiljena (ne vedno, ne pa tudi malokrat) povleči kreditno kartico iz denarnice, če želim imeti ustrezno zdravstveno obravnavo. Pri taistem zdravniku, do katerega ne morem v doglednem času, ker je menda preobremenjen, ali pa zgolj zato, ker mi osebna zdravnica ne izda napotnice.
Lepo bi bilo, da bi prispevek vseboval še kakšno reč ali dve o tistih, ki si to sicer zelo težko privoščijo (če sploh), pa so v času korona norosti prisiljeni plačati, da se jih sploh obravnava kot živa bitja. Ali se jih vsi skupaj tako zelo bojimo - zdravnikov, namreč?
To je pač čer, ki potopi vse ladje!

Zato tudi ne napredujemo... in tudi ne bomo!

Javno zdravstvo osnovno in dodatno - je samo neka osnova, minimum! Ne rešuje vseh problemov in ne tako, kot bi si marsikdo želel....
To lahko reši zasebno zdravstvo! Nekatere stvari! Vseh pa tudi verjetno ne!

Da imamo drago javno zdravstvo in da moramo vse dobiti preka javnega zdravstva sta dve čeri, prav tako kakor mitološki Scilo in Karbido, preko katerih je zelo težko prepluti....