Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pozor, grozi spomladanska pozeba

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.237
[Glavni forum] Tema: Pozor, grozi spomladanska pozeba
[#2919506] 07.04.21 09:10 · odgovor na: (#2919501)
Odgovori   +    2
[FIN344308]
> [Nollem]
> Pa si kdaj poskusil kakšen v rastlinjaku sicilijanski daterino ali kaj podobnega?

Sem. Pa poskusil sem tudi daterino in češnjevec, ki je zrasel na soncu in je bil še bolj okusen. Pa ne govorim samo o sladkorju, ampak o kombinaciji sladko kislega okusa, ki jo da samo dovolj sonca.
pri nas smo imeli doslej razne "zbirateljske" raznobarvne sorte paradajzkov tako na odprtem kot v plastenjaku in lahko mirno porocam, da razlike ni. pri akcentih okusa imata najvec pomena sorta in to, da so rastline dovolj *malo* zalite.

(marianna's peace, aaa sweet solano, black cherry, black master, malakhitova shkatulka, cherokee purple, etc etc)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2919506

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
[Glavni forum] Tema: Pozor, grozi spomladanska pozeba
[#2919539] 07.04.21 09:57 · odgovor na: crt (#2919506)
Odgovori   +    0
[]
> [FIN344308]
> > [Nollem]
> > Pa si kdaj poskusil kakšen v rastlinjaku sicilijanski daterino ali kaj podobnega?
>
> Sem. Pa poskusil sem tudi daterino in češnjevec, ki je zrasel na soncu in je bil še bolj okusen. Pa ne govorim samo o sladkorju, ampak o kombinaciji sladko kislega okusa, ki jo da samo dovolj sonca.

pri nas smo imeli doslej razne "zbirateljske" raznobarvne sorte paradajzkov tako na odprtem kot v plastenjaku in lahko mirno porocam, da razlike ni. pri akcentih okusa imata najvec pomena sorta in to, da so rastline dovolj *malo* zalite.

(marianna's peace, aaa sweet solano, black cherry, black master, malakhitova shkatulka, cherokee purple, etc etc)
Ja do tega sem tudi sam lani prišel, mal zaradi lenobe malo zaradi literature.

Paradajza ne smeš preveč zalit. Tako da tisti rek korenine v vodi, listi na soncu ne drži čisto.

Strani: 1