Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

simondemsar sporočil: 45
[0513ANITO]
> [alek14]
> >Ob pravilnem načrtovanju bo tako lastnik na mesec za električno energijo plačal le približno 14 evrov, in sicer za strošek obračunske moči ter prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom.
>
> Zakaj bi nekdo, ki ima sončno elektrarno plačal "prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom".
>
> Ga HE in JEK tudi plačajo?

Jez pa pravim...Odklopite s z omrežja, ker večinoma samo smetite po omrežju...Elektriko, ki jo pridelate v sončnih dneh si spravite v klet in jo koristite pozimi...

Pa veliko sreče...

Tudi mi poleti pridelamo precej zelenjave in sadja, mislim, da bi ga lahko prevzel GEN-I, pozimi, ko nam pa sadja in zelenjave zmanjka, bi se pa mi oglasili pri GEN-I ju in prevzeli nazaj sadje... No ne tisto, kai smo ga mi dobavili pred 3-4 meseci, pač pa tisto sveže..enako kot pri elektriki, ki je vedno sveža...

Trenutno bi od lanskih dobav GEN-I ju rad prevzel nekaj češenj in jagod, pa morda kako lubenico...kivija imam še 200 kg v skladišču, bi mi pa prav prišel od maja dalje...
Bo z razvojem baterij prišlo tudi do tega in takrat boš sam ostal z omrežjem, ki ga bo potrebno vzdržavati z manjšim številom odjemalcev, kar pomeni še višji strošek EE za tiste, ki bodo ostali priklopljeni na omrežje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2916102

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.829
[simondemsar]
> [0513ANITO]
> > [alek14]
> > >Ob pravilnem načrtovanju bo tako lastnik na mesec za električno energijo plačal le približno 14 evrov, in sicer za strošek obračunske moči ter prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom.
> >
> > Zakaj bi nekdo, ki ima sončno elektrarno plačal "prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom".
> >
> > Ga HE in JEK tudi plačajo?
>
> Jez pa pravim...Odklopite s z omrežja, ker večinoma samo smetite po omrežju...Elektriko, ki jo pridelate v sončnih dneh si spravite v klet in jo koristite pozimi...
>
> Pa veliko sreče...
>
> Tudi mi poleti pridelamo precej zelenjave in sadja, mislim, da bi ga lahko prevzel GEN-I, pozimi, ko nam pa sadja in zelenjave zmanjka, bi se pa mi oglasili pri GEN-I ju in prevzeli nazaj sadje... No ne tisto, kai smo ga mi dobavili pred 3-4 meseci, pač pa tisto sveže..enako kot pri elektriki, ki je vedno sveža...
>
> Trenutno bi od lanskih dobav GEN-I ju rad prevzel nekaj češenj in jagod, pa morda kako lubenico...kivija imam še 200 kg v skladišču, bi mi pa prav prišel od maja dalje...

Bo z razvojem baterij prišlo tudi do tega in takrat boš sam ostal z omrežjem, ki ga bo potrebno vzdržavati z manjšim številom odjemalcev, kar pomeni še višji strošek EE za tiste, ki bodo ostali priklopljeni na omrežje.
Baterije za 2 meseca proizvodnje skladiščit ne bodo poceni...

Tvoje Otočno omrežje bo pa en tak šit pri frekvenci, da se boš za glavo držal.

Stroške omrežja pa nabijate tisti s sončno elektriko, zanje pa ne plačate praktično nič...Samo za škodo delat ste...Samo reealen strošek omrežnine, bi vašo elektriko naredil popolnoma nekonkurenčno, ker nezanesljiva je že v osnovi...

Strani: 1