Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek IKT-podjetja razvezala mošnjičke za nove kadre

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-25179 sporočil: 283
[Glavni forum] Tema: IKT-podjetja razvezala mošnjičke za nove kadre
[#2916069] 25.03.21 20:27 · odgovor na: (#2916046)
Odgovori   +    7
Noben resen IT kader nad 35 prakticno nima kej delat v SLO, predvsem zato, ker nimamo nic resnega IKT v svetovnem merilu.

Vsi moji znanci, ki delajo v IT, nimajo kaj delat v SLO, ker zanje ni povpraševanja.

Vse velike IT firme imajo pa svoje centre vsepovsod, razen v Sloveniji ne. Ala Poljska.

Noben vrhunski kader nima v Slo nic za delat, ce smo ze lih na tem.

Ostanejo samo zapeckarji, navezanci na lokalno okolje in neambiciozni :).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2916069

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
Kaj niso na svetovnem trgu glavni indijci, pa vzhodna eu.

Po moje je kar huda konkurenca tudi v tujini in ni ravno lahko dobit sihta nad 10 k mesečno.
anon-204390 sporočil: 13.528
[PIC2]
Noben resen IT kader nad 35 prakticno nima kej delat v SLO, predvsem zato, ker nimamo nic resnega IKT v svetovnem merilu.

Vsi moji znanci, ki delajo v IT, nimajo kaj delat v SLO, ker zanje ni povpraševanja.

Vse velike IT firme imajo pa svoje centre vsepovsod, razen v Sloveniji ne. Ala Poljska.

Noben vrhunski kader nima v Slo nic za delat, ce smo ze lih na tem.

Ostanejo samo zapeckarji, navezanci na lokalno okolje in neambiciozni :).
Drži, if you pay penuts, you get monkeys :)

Pred časom sem govoril z enim direktorjem enega mikro podjetja. Evo možakar že 30 let fura firmo s petimi zaposlenimi in po eni strani vsaka mu čast, še vedno delujejo.
Po drugi strani pa prostodušno prizna da lahko plačuje samo začetnike.
Če je slab ga odpustim, če je dober gre sam stran, ravno ko se dobro nauči delat.
Kdo mu potem ostane ?
Žal je takšno stanje duha v SLO (pa ne samo v IT), enostavno nismo narod zmagovalcev, ampak narod "preživljevalcev" (tistih ki preživijo, ampak nič več kot to).

Strani: 1