Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Revoz: Lahko se zgodi, da bo treba proizvodnjo za kak dan ustaviti tudi aprila

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Avto (3)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dronyx sporočil: 4.602
Zadnja sprememba: dronyx 25.03.2021 09:50
Ko se zruši kripto market, bo ta problem rešen, saj se bo lahko uporabilo čipe, ki sedaj ne počnejo praktično nič, razen da rešujejo neke namišljene matematične probleme, ki so sami sebi namen. Včasih so obljubljali, da bo na blockchainu tudi koleraba in krompir, torej vsa ozimica. Zgodilo se ni pa praktično nič, razen da so na blockchainu sedaj Goldman Sachs in JP Morgan Chase. To pomeni pa da je kolosalni kolaps samo še tik tak stran.

Ko opazujem, kakšno neverjetno smolo imam pri trgovanju na kripto marketu, se mi čedalje bolj dozdeva, da sem verjetno v prejšnjem življenju povozil kakšnega otroka. Druge logične razlage zaenkrat nimam. Boli pa, ko opazuješ, kako drugi obogatijo praktično čez noč in brez dela, sam pa denar izgubljaš, ker si ga zaupal čisto navadnim lopovom.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2915925

Strani: 1

XDONA1 sporočil: 1.173
[dronyx]


Ko opazujem, kakšno neverjetno smolo imam pri trgovanju na kripto marketu, se mi čedalje bolj dozdeva, da sem verjetno v prejšnjem življenju povozil kakšnega otroka. Druge logične razlage zaenkrat nimam. Boli pa, ko opazuješ, kako drugi obogatijo praktično čez noč in brez dela, sam pa denar izgubljaš, ker si ga zaupal čisto navadnim lopovom.
To je tako, tisti, ki (za)služi je običajno glasen, tisti, ki pa pušne, pa tudi približno ne tako. Zato se vedno zdi, da so na kripto trgih in tudi delnicah sami zmagovalci :)
Kar se tiče bitkonjev me vseeno preseneča, kako danes človeški pohlep po denarju ne pozna meja.
anon-333107 sporočil: 8.271
Pred kakima dvema mesecimema v torek ob 20h ali malo pred deveto, je bil na TVSlo1 dokumentarec o borzah, ne vem natančno, kako je bilo naslov.... je bil pa rdeča nit neki žvižgač, ki se je s tem tudi ukvarjal; govor in tema je bila visokrefenčno trgovanje na borzi...

VREDNO OGLEDA!! Tudi če se ne ukvarjaš z borzo! Če ga boš izbrskal, napiši naslov in podatke, morda lahko dodaš celo povezavo...
Morda je bil celo prvi torek v februarju?
dronyx sporočil: 4.602
Zadnja sprememba: dronyx 25.03.2021 13:04
Najnovejša ideja iz Onyxove tovarne sanj.

OPIS PROBLEMA:
Trenutno imamo na enem valutnem območju eno samo valuto oziroma menjalno sredstvo. Evro cona ima evro, ZDA dolar, Hrvati pa znamenite kune. Problem? Vsi prihodki in odhodki so v eni sami valuti, država lahko spodbuja ali zavira potrošnjo praktično samo prek davkov oziroma davčne politike ali pa prek raznih spodbud. Tiste grde škatle za cigarete s slikami uničenih pljuč so zame izven konkurence.

MOŽNA REŠITEV:
Recimo da si evro območje zastavi za najvišjo prioriteto prehod na ekološko vzdržno družbo 2.0. Torej družbo, ki s svojim obnašanjem ne bo žagala veje, na katere sedi. Moja ideja je, da se obstoječa valuta razdeli na več vej. Recimo da se ustvari še “ekološki evro”, kripto valuta na tehnologiji blockchain. Ti kot posameznih se lahko odločiš, da bi del plače dobival v obliki “eko evra”. S tem “eko evrom” lahko kupuješ samo izdelke, ki spodbujajo ekološko vzdržno družbo. Recimo od Tesle solarne strešnike, električne avtomobile in kolesa, biološko pridelano hrano in tako naprej. Država to spodbuja tako, da so za te izdelke nižji oziroma minimalni davki, če jih kupiš z “eko evrom”. Seveda potem pametne glave pridejo na idejo, da to kupijo ceneje z “eko evrom” in prodajo naprej za navaden keš. Ampak tu pride pa blockchain, kjer je zapisano lastništvo. Torej to lahko prodaš naprej samo za “eko evro” in se prenese tudi lastništvo. Če te dobijo, da sistem zlorabljaš, pa greš malo sedet ali pa visoka kazen.

Če logično razmislimo je neumnost, da strehe prekrivamo z navadnimi strešniki in ne s solarnimi strešniki oziroma strešniki za segrevanje vode s pomočjo sončne energije. Ampak tega si žal sedaj ne moremo masovno privoščiti. Čez 100 let pa praktično nihče ne bo gradil hiše z navadnimi strešniki. First adopters sicer plačajo več, kot bo to stalo čez čas, morajo pa biti vgrajene vzpodbude, da de splača biti first adopter.

To je seveda samo osnutek, ki ga moram še dodelati.

In kaj jaz pričakujem od tega? The commision. Provizijo dragi moji (da ne napišem grde kletvice). Potem pa kupim s provizijami Šmarno goro, Blejsko jezero in za češnjo na torti še Katanca.

Elon Musk ni vizionar zato, ker vidi v prihodnost. On je vizionar zato, ker prihodnost ustvarja. Malce mu piham na dušo, da me pošlje na Mars!

Si kar v živo predstavljam, ko se SpaceX Mars Mariner 69 po enem letu vožnje uspešno spusti na površje planeta Mars, ven stopi Onyx in…

Se spotakne.

Nekaj milijard ljudi na Zemlji pa pade po tleh od smeha.

Jebi ga (fuck it).

Kaj ima to veze s čipi? Ne vem. Po mojem smo vsi čipirani.

Strani: 1