11 min
Klemen Boštjančič: Pošta in Zavarovalnica Triglav ostajata strateški naložbi
26 min
Brezžične tehnologije prinašajo različne možnosti uporabe
28 min
Vlada začela s postopki za priznanje Palestine
36 min
Blaž Brodnjak: NLB bo čez pet let delala milijardo evrov čistega dobička na leto 6
45 min
Kako v hrvaški Istri skušajo rešiti pomanjkanje zdravstvenih delavcev: 20.000 evrov za nakup prvega stanovanja
1 ura
Koliko Never je prodal Rimac? In zakaj več ne bo delal električnih hiper avtov
1 ura
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Večer: Vlada bi sebi in drugim funkcionarjem plače zvišala prek 40 odstotkov 5
3 ure
Varnostna tveganja pri uporabi digitalne identitete
3 ure
Izzivi in prelomnice
5 ur
Vino tedna: Lapor belo 2020, Krapež
5 ur
Povezovanje slovenskih podjetij s poslovnimi priložnostmi v Nemčiji (Oglas)
8 ur
Obiskali smo skladišče visokoradioaktivnih odpadkov: zabojniki prenesejo padec letala
8 ur
FTX Has Billions More Than Needed to Pay Bankruptcy Victims 1
10 ur
Kaj ovira slovenska proizvodna podjetja pri uvedbi umetne inteligence
10 ur
Pred SMK: "Tiktokfikacija sveta naj bo lekcija vsakemu, ki bo zdaj postavljal digitalno strategijo"
10 ur
Kako razbohoteni državni gozdar žaga lesno industrijo 6
10 ur
(intervju) Tomaž Gornik, Better: Uspehe nizamo od Grčije do Walesa
10 ur
Kako se sladoledni prvak ščiti pred kibernetskimi napadi? (PRO)
16 ur
Siemens Energy čisti izgubarsko vetrno podružnico Gamesa in izboljšuje napovedi dobička

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek IKT-podjetja razvezala mošnjičke za nove kadre

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Vinci sporočil: 5.933
Zadnja sprememba: Vinci 23.03.2021 22:09
Sem programer in v Sloveniji ne morem dobiti šihta. Nisem dovolj dober za Slovence. Vedno ugotovijo, da nisem v redu. Trenutno delam za Nemce. Za njih sem dovolj dober.

Na razgovoru me niso vprašali, če znam z ničle razviti backend, frontend, postaviti infrastrukturo, strežnike, CI/CD ... pa sem potem vseeno vse to naredil. Vmes sem tudi kaj zasral in ziher ni vse optimalno, ampak so dobre stvari daleč pretehtale slabe.

Moram pa biti pošten do Slovencev. Tudi v Sloveniji me noben ni tega vprašal. Žal zato, ker se nikoli nisem prebil do razgovora. V petih letih, če izločim spoznavne pogovore z rekruterji, sem prišel samo do enega razgovora, in sicer na Comtrade in za njih potem nisem bil dovolj dober.

Doslej nisem bil dovolj dober za Comtrade, Akrapovič, Outfit7, Bitstamp, NKBM, par startupov, katerih imen se več ne spomnim, pa mogoče je bilo še kaj in mi je ušlo iz glave. Sem pa nekaj LinkedIn povpraševanj tudi vljudno zavrnil, ker bi vseeno rad še kdaj delal v Sloveniji in nočem pristati na črni listi v kompletnem slovenskem IT prostoru.

Toliko o pomanjkanju IT kadrov v Sloveniji.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2915552

Strani: 1

anon-25179 sporočil: 283
[Glavni forum] Tema: IKT-podjetja razvezala mošnjičke za nove kadre
[#2915900] 25.03.21 09:11 · odgovor na: Vinci (#2915552)
Odgovori   +    9
Sklepam, da nisi bil dovolj dober, ker si hotel vec kot 2000 bruto? :)

Kolega zivi v SLO in dela za UK firmo. 15k funtov na mesec. Pomoje, da si mora kdaj se iskati job v SLO, se obesi s kablom od tipkovnice.
andrejkos sporočil: 35
[Glavni forum] Tema: IKT-podjetja razvezala mošnjičke za nove kadre
[#2916022] 25.03.21 15:50 · odgovor na: Vinci (#2915552)
Odgovori   +    7
+1
Po redkih odgovorih na prosnje, se redkejsih povabilih na razgovore, delam v Avstriji.
anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: IKT-podjetja razvezala mošnjičke za nove kadre
[#2916023] 25.03.21 15:56 · odgovor na: Vinci (#2915552)
Odgovori   +    4
[Vinci]
Sem programer in v Sloveniji ne morem dobiti šihta. Nisem dovolj dober za Slovence. Vedno ugotovijo, da nisem v redu. Trenutno delam za Nemce. Za njih sem dovolj dober.

Na razgovoru me niso vprašali, če znam z ničle razviti backend, frontend, postaviti infrastrukturo, strežnike, CI/CD ... pa sem potem vseeno vse to naredil. Vmes sem tudi kaj zasral in ziher ni vse optimalno, ampak so dobre stvari daleč pretehtale slabe.

Moram pa biti pošten do Slovencev. Tudi v Sloveniji me noben ni tega vprašal. Žal zato, ker se nikoli nisem prebil do razgovora. V petih letih, če izločim spoznavne pogovore z rekruterji, sem prišel samo do enega razgovora, in sicer na Comtrade in za njih potem nisem bil dovolj dober.

Doslej nisem bil dovolj dober za Comtrade, Akrapovič, Outfit7, Bitstamp, NKBM, par startupov, katerih imen se več ne spomnim, pa mogoče je bilo še kaj in mi je ušlo iz glave. Sem pa nekaj LinkedIn povpraševanj tudi vljudno zavrnil, ker bi vseeno rad še kdaj delal v Sloveniji in nočem pristati na črni listi v kompletnem slovenskem IT prostoru.

Toliko o pomanjkanju IT kadrov v Sloveniji.
Let me guess. Najbrž si vsaj nad 40, če že ne nad 50 ?

Strani: 1