Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Beg podjetij iz Slovenije: tu smo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Beg podjetij iz Slovenije: tu smo
[#2915326] 23.03.21 08:04 · odgovor na: FIN-379669 (#2915269)
Odgovori   +    2
[]
Mogoče si pa ratal star, nergav in nekoliko pesimističen, pa takole gledaš na zadeve. :)

Jaz pa bolj optimistično, ker pred seboj vidim še do 20 let poklicnega muvinga, upajoč na zasuke glede na dosedanje početje. Torej transformacija, evolucija, zasuki, samosprememba k nekoliko drugačnemu poklicnemu jazu...
... sem že doslej nekajkrat zasukal, želim še, ker je delati na isti način boring...

... čeprav ne želim več izgorevati, kot sem že doslej. Bomo videli.

Lepo da ostajaš optimist. Sam sem tudi dolgo časa bil med njimi, pa mi je pravzaprav žal, da nisem dal slovo tej culukafriji. Kaj hočemo, priložnost zamujena, ne vrača se nobena. Sicer sem pa pesimist glede odseljevanja mladih in sposobnih kar na osnovi družinskih zgledov. Najmlajši niti ne pomisli več na vrnitev, raje dela v tujini, kjer ni smatran za parazita. naj mu bo pot v tujini lahka in uspešna.
Sem se pa zgrozil, ko mi je srednji povedal, kakšne ukrepe pripravlja pacientov režim na nivoju visokega šolstva in raziskav, kjer po novem vsa ključna mesta zasedajo trije komadi iz ene same fakultete. Napoved iz akademskih sfere ni nič kaj optimistična, še to kar je ostalo, bo ušlo čez mejo!, namreč mladi kadri.