Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Peugeot 308: golfova francoska nočna mora

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

drugmirko sporočil: 1.301
[Avto] Tema: Peugeot 308: golfova francoska nočna mora
[#2914513] 19.03.21 11:13 · odgovor na: anon-551617 (#2914410)
Odgovori   +    0
[TPrijatelj]
Zaradi popolnoma zgrešene zasnove armaturne plošče ( višina merilnikov nad volanskim obročem), k tlom potsinjen volan, poslednično izjemno nizko sedenje, oteženo vsedanje in izhod, popolnoma neuporaben avto. Škoda, ker je oblika zel o lepa.
eh... nekaj časa u familiji mel 5008 s tem iCokpitom... sedelo se ni prav nič nižje kot v ostalih SUV škatlah in tudi volan ni bil nič bistveno nižje kot v ostalih SUV škatlah (volan sem mel za VSAJ za dlan, dlan in pol nad nogami brez, da bi mi zakrival merilnike). je bil pa manjši, kot v ostalih SUV škatlah... kar je blo kak teden-dva smešno in nenavadno, ko sem se navadu pa "next best thing after sliced brad"! ko sem se recimo iz njega vsedu v svojo 508-co prejšnje generacije z normalnim volanom, se mi je zdelo ko da vozim parnik :)).
zdej mam zadnjo generacijo 508-ce... in, mam občutek, da se sedi nižje. ampak, ne zarad iCockpit volana, temveč zato, ker je avto 5cm nižji od prejšnje verzije.
globoko dvomim, da bo razlika v višini sedenja tudi pri tem Peugeotu kej bistveno drugačna kot pri konkurenith s "klasičnimi armaturami... mogoče za kak centimeter ali dva in mislim, da bo na višino sedišča (ter posledično vstopanje in izstopanje) imelo veliko večji vpliv to kako velike feltne in v gume kakšnega preseka bo obut!
zato, ne sodit po slikah na internetu in "nabijanju za šankom"... je drugače, sama funkcionalnost pa zarad tega praktično ni "okrnjena". in v marsičem v bistvu celo boljša ;)