Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-154083 sporočil: 6.570
[Borza] Tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg
[#2908782] 24.02.21 08:53 · odgovor na: tommek (#2908701)
Odgovori   +    0
[tommek]
Kako vidite negativno razpolozenje vlagateljev ameriskih nalozb? Upraviceno? Le kratkorocno ali zacetek dolgorocne korekcije? Bo prislo v evropo in SLO?

Bitcoin ga tudi posteno pici navzdol...
Jaz verjamem, da je lahko "nova normalnost", da bo povprečen P/E 30 namesto 15, ne verjamem pa, da je Teslin P/E 944 vzdržen.
To so baloni tipa bitcoin, katerih namen je, da nekega dne počijo, ker je to del igre.

Če je bitcoin možna naslednja rezervna valuta, je hkrati tudi možna naslednja prepovedana valuta.
In če ima Tesla neko super baterijo tik pred zdajci, lahko da bo super baterijo jutri predstavila ena od drugih X firm, ki se s tem ukvarjajo. In če malo poyoutubaš kitajske avtomobile, bo, če bo firma X kitajska, Tesline zgodbe hitro konec.

Prebral sem tole: finance.yahoo.com/ne...48929.html
in če to drži, da se prodaja tech in kupuje value, bi to znalo kar zagrabit, ker panika je prej tukaj kot optimizem (plus sklada se z mojo zgornjo trditvijo da je vse to del igre).

Ampak za resen padec borz v celoti pa mora spet priti kak virus ven iz kitajskih laboratorijev.
Ali pa kakšno šortanje funta in default Anglije, na primer.
Čeprav najverjetnejši scenarij pa so kakšni zapozneli stranski učinki Covid cepiv in ustavitev cepljenja.