Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Rokc5 sporočil: 2.857
Hvala za odgovore.

Še nekaj vprašanj bi imel:
1) Mi lahko kdo poda nekatera imena iz sveta generikov, ki so konkurenti Krki, ker sam sem menill da so to GedeonRichter in Teva? So to kakšna 'no-name' vzhodna podjetja?
2) Kakšen denar bi bil potreben za zagon novega, tretjega farmacevta v Sloveniji, o kakšnih zneskih govorimo? Kako sta takrat ob slabemu dostopu do deviz, patentov in znanja lahko zaštartala Lek in Krka?
3) Je bila prodaja Lek-a napaka ali ne? Bi lahko lek sam preživel in se razvijal? Sam sem imel delnice Leka in mi je žal za njih (čeprav sem jih ob prodaji dobro unovčil).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2905064

Strani: 1

anon-333107 sporočil: 8.271
[Rokc5]
Hvala za odgovore.

Še nekaj vprašanj bi imel:
1) Mi lahko kdo poda nekatera imena iz sveta generikov, ki so konkurenti Krki, ker sam sem menill da so to GedeonRichter in Teva? So to kakšna 'no-name' vzhodna podjetja?
2) Kakšen denar bi bil potreben za zagon novega, tretjega farmacevta v Sloveniji, o kakšnih zneskih govorimo? Kako sta takrat ob slabemu dostopu do deviz, patentov in znanja lahko zaštartala Lek in Krka?
3) Je bila prodaja Lek-a napaka ali ne? Bi lahko lek sam preživel in se razvijal? Sam sem imel delnice Leka in mi je žal za njih (čeprav sem jih ob prodaji dobro unovčil).
Verjetno bi se dalo kaj razviti, vendar bo to privatno podjetje že od začetka in rast bo počasna, sorazmerno vložkom in zaslužkom... znanja, še posebno taka in tako specifična se razvijejo zelo počasi... kar je je, nekateri so teoretizirali, da bi se morala lek in krka združiti, da bi bila močnejša, pa tudi skupaj sta bila manjša od plive... z lekom je tako, kakor s prodajo družbenih stanovanj po jazbinškovem zakonu, vsake toliko časa je dobro, da priteče nekaj denarja, tako kakor je dobro, če ti umra kaka, vsaj premožna, če že ne bogata teta ali stric brez otrok!:)
Generikov je čedalje več, še posebno v tretjih državah, indija, kitajska, in tudi drugod, vendar je težko prodirati na tuja tržišča (in tudi evropska) z zdravili... nesamo zaradi zakonodaje, tudi zaradi ptedpisov in cene....

Strani: 1