Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-547190 sporočil: 288
[slovenecnb1]
> [FIN-547190]
> Pred nekaj leti je Colarič reševal kožo pred kritiki, ki so se upravičeno obregovali ob dejstvo, da je Krka z zatisnjenimi očmi zamudila prehod v zlato dobo biogenerike, z izjavami, da je v teku razvoj številnih biogenerikov (analogov originalnim biološkim zdravilom) od insulinov do bogve katerega -maba... Nakazal je skupaj z drugim članom uprave, da na Kitajskem.
>
> Kje so danes ti biogeneriki, ki pametnim nosijo krepko višjo EBITDA maržo? Je kdo na veliko blefiral in lagal ali se je spotoma kaj tragično sfižilo?
>
> Za nevedne s tukajšnjim jurišnim Novomeščanom vred, generični hiti so zdravila takoj po poteku patenta originatorja, preden se cene v nadaljevanju spustijo do nižav, kjer odloča le ekonomija obsega. Štancanje. V začetku desetletja je bilo kemijsko sintetičnih deset od desetih najbolje prodajanih zdravil (seveda vsa originalna). Govora je seveda o precej milijardnih prodajah vsako leto trajanja patentne zaščite. Danes je vseh top 10 bioloških. Perspektiva profitabilne generike je jasna, biosintezna, kemijsko sintezna bo pač ob popolnem pomanjkanju novih revolucionarnih produktov šla na skupno točko cene s Kitajci in Indijci. Pozabi takrat EBITDA maržo na 20% ravni.

drži se ti svojega posla mi se bomo pa svojega v 60 letih je vrednost krke 3 miljarde eur tok o novomeščanih edino kar je še ostalo od Slo da upravljamo sami brez tujcev verjetno te Revoz in 750 eur placa delovca ne zanima EBITDA krka ne ustvarja z ekonomijo obsega ampak visoko kakovostjo ki odstopa od povprečja in vedno kdo klecne na trgu da mu zaprejo pošiljke i eto krka pošlji kok maš rabmo cena je višja sam pošlji tko se krepi poslovni model to je en primer od 1000 ih da ne lapas splošno sem ti nakazal situacijsko do številk treba znat pridt
Vse našteto zamujenih priložnosti je vedno veliko se pa vedno odpirajo nova cel svet pa bo šel krepko korak nazaj ker bodo blagajne prazne .......tko da mogoče še ena ista priložnost kaj pa veš v Sibiriji že nekaj delajo
Polpismeni aktivist, z Novomeščanom nisem mislil tebe, temveč onega drugega Krkaša, s številkami v nicku. Pa ne seri mi o stvareh, ki jih poznam za veeeeelik faktor bolje kot ti.

Mimogrede, hecno se mi zdi, da imate v Krki nekateri birokratki čas pisati po forumih med delovnim časom. Notranje rezerve torej vsekakor so.