Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-518732 sporočil: 934
[Glavni forum] Tema: Bomo tudi mi morali nositi FFP2 maske?
[#2902321] 25.01.21 20:49 · odgovor na: (#2902314)
Odgovori   +    1
[rename]
> [Maticek]
> > [alek14]
> > > [Maticek]
> > > kaj pa to, da ffp2 maske z ventilom za izdih sploh ne filtrirajo izhodnega zraka.
> > > torej če je nekdo prenašalec virusa in nosi ffp2 masko z ventilom je za zaščito drugih v bližini taka maska povsem neuporabna, tega vsi ti geniji in inštituti do danes še niso skontali??
> >
> > Recimo, da so res tako bukavi. Recimo, da še tisti, ki so razvili maske niso vedeli kaj delajo...
> >
> > Dejstva pa so takale:
> > Maska FFP2 z ventilom še vedno več zadrži kot kirurška.
> > Kot rečeno ventil se pri normalnem dihanju (brez fizičnega napora) na odpira.
> >
> > www.nature.com/artic...20-72798-7
>
> ko človek zakašlja se še kako odpira.
> in je veliko manj učinkovita kot čisto navadna kirurška maska, to so dejstva:
>
> (iz tvojega linka)
> The surgical mask decreased the median outward emission rate to 2.44 particles/s (75% decrease), while the KN95 yielded an apparent but not statistically significant decrease to 6.15 particles/s
>
> če povzamem maska z ventilom je super, dokler ventil sploh ne deluje.
> ko se ventil odpre pa pomaga ene toliko kot če bi držal roko pred usti in nič več. (kar je tako in tako očitno tudi iz samega delovanja maske, normalna oseba ne rabi nobene študije da to ugotovi)

Zato pa govorijo o FFP2 in ne o FFP3; slednje imajo ventil, material maske ,pa je enak.
to pa ne. ffp3 imajo boljšo filtracijo (99%, ffp2 pa 96%), ventil pa lahko imajo ali pa nimajo tako ene kot druge.
Zaradi gostote FFP2 bolje sciti od navadnih kirurskih....FFP3 pa je lazje uporabljati (dihanje), kar omogoca lazje delo v zdravstvu....
maske z ventili so primerne le za delo z okuženimi. tam je jasno, da se pred okužbo varuje predvsem zdravstveno osebje in ne že okuženih pacientov.
v petek sem bil pri zobozdravnici. imela je ffp2 masko brez ventila. če bi imela masko z ventilom bi vstal in odšel, ker bi me lahko okužila.