Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

samen sporočil: 342
Zadnja sprememba: samen 13.01.2021 10:11
[Rakijan]
Jst sm pa mislu, da si investicijo v FV sam pokrijem. Z tem ko mi ni bo treba elektrike placevati. A zdej mi pa se drugi investicijo pokrivajo?! In predvsem zarad mojih potreb omrezje posodabljajo! Sem s ze skor odlocu, da bi vzel in si jo postavili na svojo streho, pa bom rajsi se mal pocaku.
Vem, da je bilo rečeno sarkastično , ampak...Kar vzami zdaj, ker take dobre ponudbe ne bo več. Pod net meteringom ti ostali uporabniki plačajo tvoje stroške omrežnine, zato lahko s sončno elektrarno pod tem konceptom prišparaš 85% končnega računa. Ko bo nov koncept (2023), bo potrebno plačati ločeno omrežnino za oddano energijo iz sončne elektrarne in ločeno omrežnino za energijo, ki jo uporabljaš iz omrežja. Prišparanega bo precej manj. Z baterijo poleg sončne elektrarne pa seveda ne boš mogel reševati svoje neodvisnosti od omrežja cca pol leta.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2898658

Strani: 1

Rakijan sporočil: 1.263
Ah ne.. Sarkasticno bi bilo, ce bi se zraven dotaknil se vetra, geotermalnih toplic pa muaje hidro energije.. Pa pecko na drva pa take investicije z zdle cez zimo.. Hidroelektrarne

Strani: 1