Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.982
Cenovna politika oziroma politika marž je nekaj, kar varira: pri vozilih do 70.000 eur vrednosti so marže do 35%, pri vozilih nad 70.000 eur so marže v verigi do 45%. Gledano na prodajno maržo od tovarniške prodaje dalje.

In sedaj so prodajalci pomešali karte, nekje dvignili, nekje spustili, v ceoti v povprečju pa dvignili, zlasti v rangu do 70.000 eur vrednosti vozil.

Zakaj? Da bodo dajali potem aka velike popuste. Cena bo na koncu tam tam s tisto staro, prodajalci pa bodo imeli nekaj več v žepu.

Prodajalci vozil Vladi: Hvala za darilo. (Kupec pa onih nekaj sto eur razlike sploh ne bo opazil.)
(Trg deluje neverjetno usklajeno. Očitno so imeli prodajalci vozil časa v tej koroni se zoomirati in dogovoriti.)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2898553

Strani: 1

dz1975 sporočil: 2.264
Zadnja sprememba: dz1975 13.01.2021 04:56
Me prav zanima kdo ima take marže. V ZDA so avtotrgovci v 2018 v povprečju prodajali z bruto izgubo. Letos je odlično leto kljub manjši prodaji, tako da je npr AutoNation (650.000+ prodanih vozil letno) imel bruto maržo $2,535 na vozilo, kar je 56% več kot 2019.
Zaslužek je na servisu (in prodaji financiranja), sploh pri majhnih trgovcih (manj kot 25.000 vozil letno). So pa cene servisa v ZDA šokantno nizke (za ameriške in japonske znamke); servisni pregled, menjava olja, zračnega in kabinskega filtra ter rotacija pnevmatik 140 eur za Grand Cherokeeja.
FIN-366556 sporočil: 179
Marže 35% pri avtomobilih za 70 000 evrov? Pa kaj mislite, da so banane? Marže so znotraj 10%. Če. Končni trgovec mi je avtomobile srednjega razreda, 35 000 evrov z ddv, prodal za, reci piši, 1 % marže. Mi je pokazal račune.
Plus letni popust na vse, na koncu leta, če doseže kvoto. Ki je presenetljivo visoka za Slovenijo. Prej je v verigi zgolj generalni uvoznik, ta pa tudi nima bogatije.
Vi kar sanjajte da boste dobili letno bruto plačo s prodajo enega avtomobila. Ne gre to tako.
Cene so pa itak iz uradnih cenikov. Na vse to gredo še popusti.

Strani: 1