Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Rokc5 sporočil: 2.857
Hm o o vseobsegajočem balonu za Slovenijo po mojem ne drži.

1. Gotovina & depoziti: negativni donos, daleč od balona
2. Nepremičnine: določeni deli JA so balon. Npr. Če je cene v LJ potegnilo gor, potem so te cene 'benchmark' glede na vse ostale in to ne bi smelo pomeniti, da gredo cene po vsej državi 'accross the spectrum' gor. Balon se dela v nekaterih regijah v Sloveniji ter pri starih stanovanjih in hišah, težko pa ocenim, v kolikšni meri. Upoštavajmo tudi, da Slovenija ni ravno v demografski ekspanziji torej bo ponudba (ali pa je že) presegla povpraševanje, kar je pritisk na cene navzdol.
3. Delnice: podcenjene, daleč od balona v letih 2004-2008. Podcenjene.
4. Zlato: podcenjeno ne vem pa do kje bi po vrednosti dolgoorčno lahko zraslo, ne verjamem v rast po paraboli, ker zlato ni ravno likviden ohranjevalec vrednosti. Malce podcenjeno, ne vem kako je sicer z zlatom v Sloveniji ali se ga lažje/težje dobi kot v tujini.
5. Kripto: ne vem, trenutno mi deluje kot balon in me spominja na delniško obdobje 2004-2008.

In še veliki podcenjeni 'underdog': naložbe v slovenska MSP ki so nezadolžena z dobrim tehnološkim izdelkom in cashflowom. Tu je velika naložbena priložnost, če bi se to nekako lahko spravilo do malih vlagateljev.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2895762

Strani: 1

anon-333107 sporočil: 8.271
[Rokc5]
Hm o o vseobsegajočem balonu za Slovenijo po mojem ne drži.

1. Gotovina & depoziti: negativni donos, daleč od balona
2. Nepremičnine: določeni deli JA so balon. Npr. Če je cene v LJ potegnilo gor, potem so te cene 'benchmark' glede na vse ostale in to ne bi smelo pomeniti, da gredo cene po vsej državi 'accross the spectrum' gor. Balon se dela v nekaterih regijah v Sloveniji ter pri starih stanovanjih in hišah, težko pa ocenim, v kolikšni meri. Upoštavajmo tudi, da Slovenija ni ravno v demografski ekspanziji torej bo ponudba (ali pa je že) presegla povpraševanje, kar je pritisk na cene navzdol.
3. Delnice: podcenjene, daleč od balona v letih 2004-2008. Podcenjene.
4. Zlato: podcenjeno ne vem pa do kje bi po vrednosti dolgoorčno lahko zraslo, ne verjamem v rast po paraboli, ker zlato ni ravno likviden ohranjevalec vrednosti. Malce podcenjeno, ne vem kako je sicer z zlatom v Sloveniji ali se ga lažje/težje dobi kot v tujini.
5. Kripto: ne vem, trenutno mi deluje kot balon in me spominja na delniško obdobje 2004-2008.

In še veliki podcenjeni 'underdog': naložbe v slovenska MSP ki so nezadolžena z dobrim tehnološkim izdelkom in cashflowom. Tu je velika naložbena priložnost, če bi se to nekako lahko spravilo do malih vlagateljev.
Nisi razumel mojega balona!!:(

Jaz ne govorim tukaj o balonih, ki bodo popokali!! Govor je samo o tem, kako se zadeve vlagajo in širijo! Na vse strani!

Balon poči samo, če pretiravaš z napihovanjem, ..... ali pa, če prileti na bucko ali trn!! Ali pa se na določenem delu balona stena tako splosči/zmanjša/STANJŠA, da ne zdrži več napetosti med notranjim in zunanjim tlakom!
Polo83 sporočil: 1.181
Upoštavajmo tudi, da Slovenija ni ravno v demografski ekspanziji torej bo ponudba (ali pa je že) presegla povpraševanje, kar je pritisk na cene navzdol.

So pa prisotne izrazite migracije, Slovenija že nekaj časa nima 2 mio prebivalcev ampak 2,1 mio.. to je prirast za en Maribor v zadnjih 10 letih
anon-504021 sporočil: 481
[Rokc5]
Hm o o vseobsegajočem balonu za Slovenijo po mojem ne drži.

1. Gotovina & depoziti: negativni donos, daleč od balona
2. Nepremičnine: določeni deli JA so balon. Npr. Če je cene v LJ potegnilo gor, potem so te cene 'benchmark' glede na vse ostale in to ne bi smelo pomeniti, da gredo cene po vsej državi 'accross the spectrum' gor. Balon se dela v nekaterih regijah v Sloveniji ter pri starih stanovanjih in hišah, težko pa ocenim, v kolikšni meri. Upoštavajmo tudi, da Slovenija ni ravno v demografski ekspanziji torej bo ponudba (ali pa je že) presegla povpraševanje, kar je pritisk na cene navzdol.
3. Delnice: podcenjene, daleč od balona v letih 2004-2008. Podcenjene.
4. Zlato: podcenjeno ne vem pa do kje bi po vrednosti dolgoorčno lahko zraslo, ne verjamem v rast po paraboli, ker zlato ni ravno likviden ohranjevalec vrednosti. Malce podcenjeno, ne vem kako je sicer z zlatom v Sloveniji ali se ga lažje/težje dobi kot v tujini.
5. Kripto: ne vem, trenutno mi deluje kot balon in me spominja na delniško obdobje 2004-2008.

In še veliki podcenjeni 'underdog': naložbe v slovenska MSP ki so nezadolžena z dobrim tehnološkim izdelkom in cashflowom. Tu je velika naložbena priložnost, če bi se to nekako lahko spravilo do malih vlagateljev.
katere delnice so podcenjene, usa? ker je cape index nizji kot je bil 2004-2008?:)
zlato podcenjeno v primerjavi s čim?
kripto je balon zato ker je zopet precej narasel?:):)
daj mi nastej 5 slovenskih firm, kjer bi zelel biti manjsinc? firma ki ni na borzi in ki ni res special tech bi imela zalostne multiplikatorje ce bi po cudezu sla na borzo oz bi jih kdo prevzel. Dividend sigurno ne bi videl...ne recem da se sem pa tu ne najdejo kaksne, a te ne rabijo denarja malih vlagateljev...

Strani: 1