Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0126Bacis sporočil: 3.042
[Rakijan]
Bos mal bolj podrobno prebral, nastudiral, prestudiral pa nam bos potem nam vsem razlozil..

Tisto o pumpanju vode na Triglav me pa spominja na nek clanek, ki sem ga nekoc prebral.. O vodnih mlinckih in podobno.. Ta (mislim, da isti) profesor ze tudi leta predava kako je max. delez obnovljivih virov (pozor! samo sonce in veter) v elektroenergetskemu sistemu 30%.. Ja, Nemci in VB so pac cudez na zemlji z vsemi problemi.. Isti profesor tudi izpostavlja vztrajnost kot en najvecjih problemov teh "obnovljivih virov".. No ta clanek, ki sem ga prilimal (GE, statkraft) je ena izmed resitev.. Slisal sem tudi nekaj na temo rotacijske rezerve nekaj izmed turbin nasih vodnih mlinckov.. Se kdo kaj spozna na te zadeve tu na forumu in nam lahko razlozi?
Imaš srečo, zadeva je lepo razložane v knjigi "Energetika za vsakogar in za vse ostale", poglavje "Shranjevanje elektrike" (stran 80): www.emka.si/webapp/w...9612514136

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2868446

Strani: 1

Rakijan sporočil: 1.263
Ne vem kje v vsem kar sem tu komentiral ima shranjevanje elektrike kakrsne koli neposredne veze.. A sem kje pisal o V2G, vodiku, metanu, baterijah, crpalnih hidroelektrarnah, gravitacijskih hranilnikih, toplotnih hranilnikih, hranilnikih na stisnjen zrak ali cemurkoli podobnemu.. En in isti problem izpostavljate. Ko bo ta shramba dokoncno (sezonsko) resena kaj sledi? Ste ze pripravljeni, pripravite se mislim, da bo kmalu.. Bi si upal trditi, da prej kot bomo mi sinhronizirali 2 blok

Strani: 1