Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0126Bacis sporočil: 3.042
[Rakijan]
""This approach is the first of its kind anywhere in the world and is a huge step forward in our ambition to be able to operate the GB electricity system carbon free by 2025.”"

www.ge.com/news/pres...renewables

Ni problemov, so samo resitve.. Vprasanje pa je katere raziskave, inovacije se financira in koliko.. Gol zdrav razum.
Ne poveš pa, da je to rešitev za prvo sekundo. Potem pa velja prejšnja logika shranjevanja štroma (je ni).

Flikanje na vse načine, dokler ne udejanijo prekladanja Keopovih piramid ali pumpanje Drave na Triglav ;=)))

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2868289

Strani: 1

Rakijan sporočil: 1.263
Bos mal bolj podrobno prebral, nastudiral, prestudiral pa nam bos potem nam vsem razlozil..

Tisto o pumpanju vode na Triglav me pa spominja na nek clanek, ki sem ga nekoc prebral.. O vodnih mlinckih in podobno.. Ta (mislim, da isti) profesor ze tudi leta predava kako je max. delez obnovljivih virov (pozor! samo sonce in veter) v elektroenergetskemu sistemu 30%.. Ja, Nemci in VB so pac cudez na zemlji z vsemi problemi.. Isti profesor tudi izpostavlja vztrajnost kot en najvecjih problemov teh "obnovljivih virov".. No ta clanek, ki sem ga prilimal (GE, statkraft) je ena izmed resitev.. Slisal sem tudi nekaj na temo rotacijske rezerve nekaj izmed turbin nasih vodnih mlinckov.. Se kdo kaj spozna na te zadeve tu na forumu in nam lahko razlozi?

Strani: 1