Zasebnost

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2865679] 05.09.20 11:42 · odgovor na: pobalin (#2865625)
Odgovori   +    0
Želim si vožnje z novim vlakom SŽ in spomnil sem se, da že skoraj pol leta nisem nikjer nič prebral o tem, kako potekajo testiranja marca prispele prve kompozicije in kdaj bo ta toliko stestirana, da bo dobila državni žegen za reden prevoz ljudi.

Pa sem našel v Financah julijsko vest, da so testiranje že začeli (!), iz omembe tujcev pa sklepam, da je bila potreba po njihovi navzočnosti vzrok, da SŽ niso za testiranja izkoristili obdobje skoraj praznih tirov v času uradne epidemije.
Pridobivanje vseh certifikatov za novi vlak je tako zapleteno, da bodo testiranja potekala julija in avgusta, nato bo treba počakati, da Agencija za železniški promet izda certifikate - najhitreje septembra.
V testiranje je novega vlaka je vključenih približno 30 ljudi, od tega deset iz Slovenskih železnic, 20 pa iz tujine - iz Švice, Nemčije, Poljske in Češke.
tl.finance.si/896378...-iz-garaze
Delo je 21. avgusta objavilo, da bo novi Stadler od 1. oktobra vozil do Kočevja.
»Potniški vlaki bodo med Grosupljem in Kočevjem vozili od ponedeljka do petka, ne pa ob sobotah, nedeljah in praznikih,« pravijo na Slovenskih železnicah, kjer imajo vozni red že pripravljen. Vsak dan bo vozilo osem parov vlakov, med njimi tudi dizelski stadler flirt, ki je nov na naših tirih. Do konca leta jih bo po slovenskih tirih vozilo pet.
Za pot med Kočevjem in Grosupljem bodo vlaki potrebovali 50 minut, ustavljali pa se bodo na desetih postajah: Grosuplje, Slivnica, Čušperk, Dobrepolje, Velike Lašče, Ortnek, Žlebič, Ribnica, Stara Cerkev in Kočevje. V Grosuplju bo treba za pot do Ljubljane prestopiti, ker je preobremenjeno za nov direktni vlak.
www.delo.si/novice/s...41648.html
Obvezno prestopanje na 70 km dolgi relaciji oz. 60 km po cesti?!? In to naj bi bil javni transport za dnevne migracije Kočevcev, Ribničanov ipd.?!

Ker medijem menda ni vedno za verjeti, pogledam vozni red SŽ oz. poskusim kupiti vozovnico od Ljubljane do Kočevja za 5. oktober. Pokaže mi osem možnosti, kot lepo piše v Delu, ampak kaže tudi, da sta dva vlaka direktna, brez prestopanja - LP4471 z odhodom ob 05.33 in LP4481 ob 16.03, trajanje vožnje 1:22 oz. 1:13. Žal ne vidim informacije o prostoru za kolesa na teh vlakih. Bo to v naslednjem stoletju?
potniski.sz.si/vozni...tion=42856

Naj zadevo začinim še z dejstvom, da nobene od osmih voženj na relaciji Ljubljana-Kočevje, ki mi jih za 5.10.2020 pokaže vozni red,
shrani.si/f/g/eV/nEk...koc-51.jpg
veličastna spletna štacuna SŽ ne najde!
shrani.si/f/v/nj/3bc...vnic-s.jpg
Je malo retardirana?

Mimogrede sem ugotovil tudi, da je potniška veja SŽ očitno zamenjala domeno in se s slo-zeleznice.si, kjer gugel najde še vedno funkcionalne ostanke, očitno seli na domeno sz.si, registrirano že leta 2010. Zakaj le? Zaradi ajzenponarskih novih oblačil? BTW, sovjetska domena za državni ajzenpon brez Žjeve strešice močno presega domiselnost domene sta.si za državno novičarsko agencijo. Za hec sem preveril: domene zssr.si, nkvd.si in udb.si so še proste, kgb.si, udba.si in kos.si pa so že oddane. :-P
www.slo-zeleznice.si...ationsData

Zdaj pa mi povejte, komu naj verjamem - "osrednjemu slovenskemu časniku" v privatnih rokah ali (fujfej) državnim SŽ?