Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: KRKG - Krka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

IgorBinder sporočil: 235
[Borza] Tema: KRKG - Krka
[#2850477] 11.06.20 12:41 · odgovor na: Dynisco (#2849510)
Odgovori   +    1
[Dynisco]
Vse OK in palec gor g. Colariču, ampak vseeno mora biti nek vzrok za tako rast. Konec epidemije, delnica pa na istem, kot 2008...?? Ne more kar rasti brez vzroka, pomoje. Dividenda se tudi stalno vrti okrog dobrih 5% bruto, tako, da tudi to ni neka vaba za nakup. Tudi mene res zanima, kaj poganja KRKG?!
Cena delnice je za moje pojme trenutno malo previsoka kljub odličnemu poslovanju v prvem kvartalu. Moja ocena za tako prodajo in dobičke je trenutno od 77-80 eur, kar pa ne pomeni da cena ne bo rasla še naprej. Daleč od tega. Zadnji rezultati so bili res izjemni, v nadljevanju pa pričakujem nižje dobičke, zato tudi rahel zdrs delnice. Gospodarstvo je še vedno v težkem položaju tako doma kot po svetu, zato so tudi tehnološke delnice v Ameriki dosegle previsoke cene kot so: Tesla, Apple, Microsoft, Amazon....Res je prihodnost v tehnologiji, samo ta podjetja izkoriščajo biljone dolarjev denarja ki je prišel na trg. Tiskanje denarja brez kritja, vloga Federal Reserve System in njegovo reševanje bančnih panik, pa svetovna banka in njeni donatorji....vse to je reševanje miru na svetu. Lepo je živeti v "pufu" in v odpisu dolgov, za mir na svetu. Borza bo in borzni indexi bodo rasli še naprej, kljub kratkotrajnim nihanjem, do katerih pa mora priiti. In tam so največji zaslužki. Sam sem trenutno v denarju, ker sem prepričan da se bo zgodil še en konreketen padec pred ponovnim visokim dvigom. Mnogi pravi vlagatelji in špekulanti ste že izkoristili letošnji padec, nekateri ste, smo pobrali dobičke, nekateri računate še na večje dobičke samo na trenutnih cenah brez prave podlage sem sam rajši previden. Želim pa si tudi na slovenski borzi več tujih vlagateljev samo žal z tako korupcijo, politiko in neuspešno reklamo Slovenije po svetu ne bo pravih vlagateljev.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2850477

Strani: 1

ZlatiMarko sporočil: 27
[Borza] Tema: KRKG - Krka
[#2850636] 12.06.20 11:42 · odgovor na: IgorBinder (#2850477)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 12.06.20 07:22
ČE KRKA odkupuje lastne delnice je to dober signal, da je delnica verjetno podcenjena.
Stabilna rast dividende in letos 4,25 (5%) je veliko bolje kot 0 na banki. Zadolženost 0!!!
Krka ima visok odkupljen lastni delež. V kolikor bi bila LJSE bolj dostopna za tujino bi se tudi likvidnost povečala.
Mislim, da je KRKG še vedno zelo podcenjnena.

Strani: 1