Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-178149 sporočil: 4.311
[#2848004] 29.05.20 14:08 · odgovor na: (#2847906)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [MarijanMacek]
> Ko sem pa enkrat na tem forumu napisal, da maske ne ščitijo nosilca, temveč preprečujejo "pljuvanje" po okolici so me pa paničarji,

Ti si napisal, da maske ne preprečujejo okužbe. Kar seveda ni res. Ker maske preprečijo "pljuvanje" po okolici, preprečijo tudi del okužb, in sicer tiste okužbe, ki bi nastale, če bi bilo "pljuvanje" po okolici prosto.

Ampak tebi je treba petkrat napisati, da pokopčaš. Pa še to včasih ne zadošča. Kot pri stravčni strukturi...
Abotno debatiranje, sem lepo napisal, da ne preprečijo okužbe imetnika maske!
Huracan sporočil: 17
[#2848020] 29.05.20 15:15 · odgovor na: (#2847794)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 29.05.20 10:30
Nehajte že enkrat koronapaniki delati škodo. Ker kmalu bo le ta postala nepopravljiva. Predvsem v gospodarstvu mislim... In če se komu zdi, da je gospodarstvo nepomembno, boste enkrat občutili, da je še kako pomembno.

Kaj pri p...i vam ni jasno? Korona je virusno obolenje, težavno le za zelo omejene in maloštevilne skupine zdravstvneno ogroženih posameznikov, kar neusmiljeno potrjuje vse številčnejša statistika. Tudi če kdaj pa kdaj udari po nekom, ki je bil uradno zdrav, to še ne pomeni, da v resnici ni imel te ali one ali tretje pridružene bolezni.

Kaj vam ni jasno? Ogroženih (potencialno, ampak samo potencialno) je morda 0,5% vsega prebivalstva. Ampak teh 0.5% je ogroženega zaradi splošne oslabelosti, pridruženih bolezni in vseh drugih bolezni ter infekcij neprimerno bolj, kot jih ogroža korona, pa zaradi tega nikjer ne ukinjamo normalnega življenja.

In obregniti se moram tudi ob svetovni "človekoljubni" red, kjer se vedno ukvarjamo in dajemo prednost tistemu 0,00001% domnevno šibkih (za katere se na koncu pogosto izkaže, da niti niso tako šibki kot se zdi). In če s tem početjem zaje...o preostalih 99,99999% kao zdravih in močnih, nič hudega, kajne? Samo da smo "človekoljubni"...
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2848026] 29.05.20 15:31 · odgovor na: premza (#2847953)
Odgovori   +    0
[premza]
> [usimoncic]
> Osmrtnice sicer niso statistika, en pkazatelj pa so in število strani z osmrtnicami v lokalnem časopisu v Bergamu se je v kritičnem obdobju povečalo iz 1,5 strani na 10 strani.

To je "krneki" argument. Kaj pa če je bilo objavljenih toliko osmrtnic iz kakega drugega razloga. Npr. ker se ljudje takrat niso več obiskovali in se novica o smrti ni mogla širiti na tradicionalen način.
Ne trdim, da je to razlog. Le oporekam sklepu, da več osmrtnic dokazuje več smrti.
Saj sem napisal, da osmrtnice niso statistika, so pa en pokazatelj. Lahko bolj koristen kot statistični podatek, ki je normiran tako, da v določenih specifičnih primerih gre v neskončnost. Seveda je možno, da je 6× povečanje števila osmrtnic posledica večje afinitete od objavljanja osmrtnic, samo zelo verjetno pa to ni.

PS: Porast osmrtnic je nezanesljivo merilo, konvoji krst so posledica slabe organizacije, statistčni podatki so pa "samo statistika".
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2848033] 29.05.20 15:59 · odgovor na: (#2848022)
Odgovori   +    5
[abohte]
> [usimoncic]
> Kaj je tukaj relevantno območje z 18 mio ljudi? Daleč najbolj prizadet je bil Bergam, ki ima 120k ljudi. Osmrtnice sicer niso statistika, en pkazatelj pa so in število strani z osmrtnicami v lokalnem časopisu v Bergamu se je v kritičnem obdobju povečalo iz 1,5 strani na 10 strani. Če pa umrle povprečiš čez dovolj veliko območje, je porast procentualno seveda precej manjši. To je pač manipulacija s statistiko, ki ji debili nasedejo.

Kje ti v mojem postu vidiš, kakšno pisanje o povprečenju umrlih zaradi Covid? Zgolj funkcionalno nepismen, vidi v zapisu nekaj, česar ni...
OK, bom svoj prejšnji post refraziral tako, da boste tudi najbolj trdobučni to morda razumeli. Ti navajaš podatek o dolgoletnem povprečju umrlih na dan za območje z 18M prebivalci, podatek o Covid žrtvah za območje s 60M prebivaci, in iz tega sklepaš, da je imelo območje s 120k prebivalci zgolj 65% povečano smrtnost. To je ocena za povprečje prirasta smrtnosti za celo 18M območje, ki ti nič ne pove o lokalnih prirastih za manjša območja.

Če skaliramo tvoj podatek o običajno umrlih na območje Bergama, vidimo da tam običajno umre 4-5 ljudi na dan. In če je bila recimo desetina Italijanskih Covid žrtev v Bergamu, to pomeni desetkratno povečanje mrtvih lokalno v Bergamu. Seveda pa to ne vpliva kaj dosti na povprečno smrtnost na 150× večjem območju. Tudi če cel Bergm v pol leta potolčejo, bo to "zgolj" 2-kratno povečanje smrtnosti v njegovi okolici z 18M prebivalci in procentualno še bistveno manj za celo Italijo.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2848034] 29.05.20 16:00 · odgovor na: (#2848027)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [usimoncic]
> konvoji krst so posledica slabe organizacije,

Si le spoznal...
Ti nisi spoznal...




















sarkazma
aimon sporočil: 1.924
[#2848041] 29.05.20 16:24 · odgovor na: (#2848017)
Odgovori   +    5
[abohte]
... Če imajo vsi okoli tebe masko, je gotovo manjša verjetnost, da se boš okužil, kot če nihče okoli tebe nima maske. Torej maske definitivno ščitijo vsakega, ne glede na to, ali nosi masko ali ne, pred okužbo. Če nekaj preprečuje okuževanje drugih, potem je to jasno, da je to zaščita pred okužbo.
Maska je koristna zadeva.

"Western countries are experiencing higher rates of COVID-19 infections compared to Asian countries because of the West's aversion to wearing masks. We need universal mask-wearing to aid in lowering COVID-19's virality." www.maskssavelives.o....plist.jpg
robi2107 sporočil: 4.272
[#2848043] 29.05.20 16:28 · odgovor na: MM1411 (#2847903)
Odgovori   +    0
[MM1411]
> [socialkapitalist]
> KONČNOOOOO, FITNES, SAVNA, HERE I AM .......

Lahko greš na vrt z lopato v roki, "here I am" pa boš imel vse istočasno, FITNES, SAVNO IN SOLARIJ....
... in to v švici :-)
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2848048] 29.05.20 16:37 · odgovor na: (#2848040)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [usimoncic]
> > [abohte]
> > > [usimoncic]
> > > Kaj je tukaj relevantno območje z 18 mio ljudi? Daleč najbolj prizadet je bil Bergam, ki ima 120k ljudi. Osmrtnice sicer niso statistika, en pkazatelj pa so in število strani z osmrtnicami v lokalnem časopisu v Bergamu se je v kritičnem obdobju povečalo iz 1,5 strani na 10 strani. Če pa umrle povprečiš čez dovolj veliko območje, je porast procentualno seveda precej manjši. To je pač manipulacija s statistiko, ki ji debili nasedejo.
> >
> > Kje ti v mojem postu vidiš, kakšno pisanje o povprečenju umrlih zaradi Covid? Zgolj funkcionalno nepismen, vidi v zapisu nekaj, česar ni...
>
> OK, bom svoj prejšnji post refraziral tako, da boste tudi najbolj trdobučni to morda razumeli. Ti navajaš podatek o dolgoletnem povprečju umrlih na dan za območje z 18M prebivalci, podatek o Covid žrtvah za območje s 60M prebivaci, in iz tega sklepaš, da je imelo območje s 120k prebivalci zgolj 65% povečano smrtnost. To je ocena za povprečje prirasta smrtnosti za celo 18M območje, ki ti nič ne pove o lokalnih prirastih za manjša območja.

Kaj, ko bi za začetek ti razmišljanje začel s premiso, da je tvoja interpretacija mojega pisanja zgolj to, namreč tvoja interpretacija. Pa potem morda ne bi tako vehemetno mene prepričeval, kaj sem hotel zapisati.

Še enkrat, če prvič nisi razumel. Nič nisem pisal o tem, koliko je povprečno št. mrtvih na nekem ožjem ali širšem območju. Takšen zaključek je vzniknil v tvoji glavi. Moj point je bil zgolj ta, da na območju 180km okoli Bergama živi 18 mio ljudi. In med temi 18 mio ljudmi je vsakega marca cca 20.000 mrtvih. Vsako navadno leto. In ker je vsakega marca vsako navadno leto 20.000 mrtvih je verjetno, da imajo v Bergamu in okolici tudi kapacitete, da teh 20.000 ljudi vsak marec nekam pripeljejo, npr. v mrtvašnice in da to naredijo s civilnimi, pogrebnimi vozili. In seveda ni nobena ovira, da ne bi mrtvega iz Bergama pobral pogrebnik iz 1 uro vožnje oddaljenega kraja, npr. iz 15 minut oddaljenega večmiljonskega Milana. Nobenega.
Meni je vedno zanimivo brati kako nekateri vedo, da nekje ni nobene ovire, pa da so se za nek ukrep odločili po nepotrebnem - seveda po bitki in z zadostne oddaljenosti ter brez poznavanja podrobnosti. Jaz pač ne vem zakaj so se Italijani odločili za vojsko. Morda zato, da so zmanjšali število stikov (1 kamion vs. 20 šoferjev pogrebnih vozil), morda pogrebne službe niso hotele voziti okuženih, morda so tako zmanjšali porabo prepotrebne zaščitne opreme, morda so se bali, da bo na poti kak incident, ... Milijon možnih razlogov, ampak taki veleumi, kot si ti, seveda vedo, da nič od tega ni bilo relevantno.
Tako kot ni nobene ovire, da se oboleli iz Metlike zdravi na poldrugi uri vožnje oddaljenem Golniku. Ti po drugi strani implicitno trdiš, da bi, če ne bi v Bergamu na pomoč priskočila vojska s kamioni, ta trupla dobesedno gnila sredi ulic, ker jih ne bi mogel nihče odpeljati.
Preberi si svoj prvi stavek. Potem pa poskušaj najti v mojem zapisu to, kar ti navajaš. Jaz pač zavračam take pavšalne sodbe, kot si si jo ti privoščil. Dopuščam, da ne poznam vseh razlogov, ki so Italijanske oblasti privedle do odločitve za aktivacijo vojske. In o tem pišem.

V Občini Šmarje pri Jelšah običajno na mesec umre cca 10 ljudi. Zaradi Covida jih je umrlo 24. Še dobro, da ni slovenska vojska zaprosila NATO za pomoč pri prevozu tolikšnega števila dodatno umrlih, ker po tvoje pogrebni zavodi nimajo dovolj kapacitet... Po tvoje bi morali kar s Hercules C130 pristajati ob tolikšnem povečanju št. umrlih, da bi lahko sproti odvažali trupla.. Zakopavali bi jih pa verjetno kar na kakšnem štadionu, npr. v Ljudskem vrtu.
Še enkrat si preberi svoj prvi stavek.
martiK sporočil: 146
[#2848053] 29.05.20 17:02 · odgovor na: (#2848031)
Odgovori   +    6
[abohte]
Jaz mislim, da totalnega lockdowna ne bo več. Verjamem, da so se ljudje nečesa naučili in da bodo v 2. valu drugače ravnali.
Več? Saj popolnega nikoli ni bilo.
rx170 sporočil: 6.447
[#2848054] 29.05.20 17:03 · odgovor na: (#2848051)
Odgovori   +    0
[alek14]
Za vsako malenkost ne greš frendov brisat.
Veliko mojih "frendov" tule je malih poslovnežev, ki jih je korona zapora vsaj malo, če ne veliko prizadela. Meni je moje načrte porinila za eno leto - res, pa da so mene prizadeli ukrepi v Skandinaviji (nimam omembe vrednega posla v SLO).

Veliko teh mojih frendov me je preimenovalo v paničarja itd.
Jaz sem samo pogledal dolgoročne izkušnje iz zgodovine in kaj velijo ekonomske zakonitosti.
Še vedno vztrajam, da posel so ljudje, in države, ki so imele milejše ukrepe so potencialno gospodarko na slabšem. Če zaradi drugega bodo imele dolgotrajno prostovoljno distanciranje (prestrašen folk se ne ukvarja z zapravljanjem). Vsakdo ima nekje koga (stare starše?), ki ga lahko okuži in ubije. Vsakdo lahko najde razlog za previdnost in za posledično izogibanje potrošnji.
Države brez ukprepov oz. s prepoznimi (to ni Švedska), bolj ZDA, Brazilija Italija, Španija bodo kar precej devastirane zaradi korone.
Imeli smo smolo, da smo z ukprepi pričeli kak teden prepozno. Če bo pričeli prej, bi lahko izšli en mesec prej. Že aprila. Skoraj bolj kot ostrina ukrepov je bila pomembna pravočasnost.
Severna Italija, v ZDA pa NY, sta obe še vedno žarišči, pa so v lock-downu že precej dlje kot mi. Pravočasno, pravočasno!
Koronapaničarji uporabljam jaz, kot ljubkovalni izraz za tiste, ki jemljejo in širijo samo negativne informacije o virusu, pozitivna dejstva pa gladko zanemarijo. Sicer pa je ta skupina (kdorkoli se že šteje vanjo) vse ostale označevala za korona bedake.
Endimion sporočil: 10.451
[#2848059] 29.05.20 17:31 · odgovor na: (#2848051)
Odgovori   +    3
Vse to jasno.

Ampak nič ti ne brani... ampak res čisto nič... da te ukrepe ne izvajaš... v svojem mikro okolju.

Se pravi.. se zazidaj v hišo, hrana in nabava online, ljudem prepove obiske k tebi... kaj od tega ti je prepovedano?

To lahko počneš.

Ampak to, kar zagovarjaš ti, je podobno, kot če bi nekomu, ki je prišel s čudno bulico na prstu leve roke k zdravniku, amputirali roko nad komolcem. Ker iz tega se lahko pa kajvemkaj razvije. Ja lahko se, ampak zato bulico spremljaš. Gledaš kako se stvar razvija.

Samo v Sloveniji je število aktivnih primerov.. se pravi aktivno bolnih... padlo iz 1089 na 23... čez noč.

Resnica pa je da aktivno bolnih kaj več kot 300 ali 350 nikoli nismo imeli. Od teh jih je blo 100 v bolnišnici, 150 v domovih za ostarele. Možnost prenašanja tega nekontrolirano naokoli je imelo morda 100 ljudi.

A lahko razumeš, da se smešiš s temi apokaliptičnimi napovedmi...

Vlada je udarila z ukrepi, ki so bili pretirani. Ja ni mogla vedet kaj in kako bo. Ve pa za v prihodnje.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2848061] 29.05.20 17:55 · odgovor na: (#2848031)
Odgovori   +    3
[abohte]
Jaz mislim, da totalnega lockdowna ne bo več. Verjamem, da so se ljudje nečesa naučili in da bodo v 2. valu drugače ravnali.
Ne zato, ker bi se (politika/raja) kaj iz tega naučila,
ampak predvsem zato, ker finančno ne bo več vzdržno ;)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2848066] 29.05.20 18:12 · odgovor na: Endimion (#2848059)
Odgovori   +    7
[Endimion]
Vse to jasno.

Ampak nič ti ne brani... ampak res čisto nič... da te ukrepe ne izvajaš... v svojem mikro okolju.

Se pravi.. se zazidaj v hišo, hrana in nabava online, ljudem prepove obiske k tebi... kaj od tega ti je prepovedano?

To lahko počneš.

Ampak to, kar zagovarjaš ti, je podobno, kot če bi nekomu, ki je prišel s čudno bulico na prstu leve roke k zdravniku, amputirali roko nad komolcem. Ker iz tega se lahko pa kajvemkaj razvije. Ja lahko se, ampak zato bulico spremljaš. Gledaš kako se stvar razvija.

Samo v Sloveniji je število aktivnih primerov.. se pravi aktivno bolnih... padlo iz 1089 na 23... čez noč.

Resnica pa je da aktivno bolnih kaj več kot 300 ali 350 nikoli nismo imeli. Od teh jih je blo 100 v bolnišnici, 150 v domovih za ostarele. Možnost prenašanja tega nekontrolirano naokoli je imelo morda 100 ljudi.

A lahko razumeš, da se smešiš s temi apokaliptičnimi napovedmi...

Vlada je udarila z ukrepi, ki so bili pretirani. Ja ni mogla vedet kaj in kako bo. Ve pa za v prihodnje.
Politika je ravnala v skladu z voljo volilcev, ki so bili pod vplivom medijev, ki so odvisni od prodaje svojih rac raji, ki je slučajno tudi volilna masa. Tko da do tukaj ni panike, demokracija deluje :)

Res je, da je sedaj - torej dobra dva tedna od postopnega ukinjanja ukrepov, še prezgodaj za govorit...
Ampak kaj bo, če bomo ugotovili da širjenje korone morda sploh ni toliko povezano z lockdown-om ? Bomo videli čez kakšen teden ali dva..
najobj sporočil: 32.035
[#2848087] 29.05.20 20:01 · odgovor na: (#2848082)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 29.05.2020 20:03
[rename]
> [abohte]
> > [rename]
> > Drugih idej 'on-time' vlada ni imela na mizi.
>
> Seveda da ne, če je zamenjala vodstvo NIJZ :) Če nočeš poslušati vsega, boš vedno slišal le tisto, kar hočeš slišati.

Hvala bogu, da so zamenjali Pirnatovo, ce ne bi se kar poslusali nasvete o rokavu.
In v takih situacijah je treba hitro ukrepati, se odlocati, ker ni casa za 'siroko javno razpravo' in parlamemtiranje o razlicnih pogledih....saj ves, cas tece.

>
> > To, kar s(m)o pametovali v Gustlovem bifeju in na drugih portalih pac ni nekaj, kar bi morala vlada spremljati in upostevati.
> > Katerakoli, ne le Janseva.
> > In jaz se vedno menim, da je bila karantena prepozna in da je najbolj kiksnil NIJZ, ker je puscal smucarje, da so hodili v sluzbo.
>
> To glede smučarjev (še posebej iz zdravstvenih vrst) se pa absolutno strinjam. Če se spomniš, sem ti glede tega dal takrat pritrjeval in zelo kritiziral Šabedra ter njegovo pametovanje, da naj zdravniki ne zganjajo panike.
>
> Ampak OK, reciva, da je bilo 15.3. stališče, da ni potreben totalen lockdown ugibanje ali pametovanje (nikoli nisem trdil, da ni potrebnih nobenih ukrepov). Reciva. Ampak najkasneje 15.4. pa smo približno že bolj vedeli, koliko je ura. Ukrepe so pa kar ohranjali (in nekateri so bili prav butasti).
15.4. So bile krivulje se vedno peoblematicne....Avstrija, Italija....cel svet.
Proti koncu aprila, je bilo jasno....tu pa so po mojem malo podaljsali, da so preprecili 27-aprilske proslave in 1-majska rostiljanja.

In ne pozabi - Levica je potem ze protestiral, da so prehitro sprostili ukrepe....pol se pa pejt ;-)
... čuj, in ker smo zdaj na koncu maja, si to forum.finance.si/?m=...810&single preberi, da ne bom še enkrat isto pisal ...

P.S.: ker na masovno psihozo nisem imun, je mene korone še vedno strah in sem zato neizmerno hvaležen svetovnim medijem, da enako kot so to delali letos ob koroni, niso počeli vsa leta prej, ker bi se meni že zdavnaj zmešalo, če bi vsako leto vse dni v letu od jutra do večera na prvih straneh objavljali sprotno povečevanje v resnici grozljivega števila okuženih, obolelih in umrlih zaradi čisto navadne gripe, kjer po znanih podatkih siol.net/novice/slov...-19-519517 zaradi navadne gripe ob preizkušenem cepivu vsako sezono umre od 290.000 do kar 650.000 ljudi, od 3.000.000 do 5.000.000 ljudi pa ima hudo obliko bolezni, pa se zaradi tega noben ni preveč sekiral, ker bi se v nasprotnem po celem svetu cepili čisto vsi - ko zboliš in se bolezen zakomplicira, je prepozno - pa se v Sloveniji www.nijz.si/sl/sezon...e-20192020 s komaj 5% ljudi za navadno gripo ne cepi skoraj noben ... aja, in ob vsesplošni paniki zaradi vsega naštetega je tudi po mojem Janša delal pravilno, ker je delal enako kot celi svet z izjemo blesavega razkuževanja ograj na stopniščih v blokih, od katerega so imeli profit samo upravniki stavb, ker se tistih ograj itak noben normalen (= prestrašen) ni dotikal, tudi če bi jih razkuževali vsakih pet minut, ne pa dvakrat na dan ali celo nikoli ... aja, kašljanje in kihanje v rokav in temeljito umivanje rok je ukrep vseh držav na svetu, ki so ga svetovali celo v totem www.youtube.com/watc...sYSyuuLk5g preroškem filmu izpred desetih let ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2848100] 29.05.20 21:11 · odgovor na: (#2847772)
Odgovori   +    2
Med 0 in 0,5.
paradish sporočil: 14
[#2848124] 30.05.20 02:29 · odgovor na: (#2848071)
Odgovori   +    7
Alek14 hvala za vase objave in ker spremljate potek dogajanja glede novega virusa. Vasi komentarji in povezave mi pomenijo veliko dodano vrednost za ta forum (seveda pa ne gre pozabiti tudi na krena, ki vas spodbuja).

Na nek nacin je konflikt prispodoba celotne druzbe ki znova dokazuje da je pripadnost plemenu nad vsemi ljudskimi potrebami. Pleme z maskami proti plemenu brez mask. Pleme kjer je usekalo (panicarji) proti plemenu kjer ni usekalo (virus je zarota). Pleme starejsih in ogrozenih nasproti plemenu mladih. Zivimo v svetu kjer vsak gleda skozi svojo prizmo, v bistvu pa smo nelocljivo povezani. In to je nauk, ki ga prinasa ta virus za clovestvo. Da maske ne nosis zase. Nosis jo ker s tem scitis druge okoli sebe, njihovo svobodo do zivljenja in s tem obenem svojo svobodo. Ampak besedo >obenem< je takoooo tezko razumet. Svicat pod noskom za zascito drugih. WTF?? Vcasih smo poslusali znanstvenike, katerih glas se danes pocasi izgublja v truscu socialnih medijev. Zal. Ker izzivi bodo vedno tezji.
lea1 sporočil: 834
[#2848155] 30.05.20 09:47 · odgovor na: (#2847904)
Odgovori   +    3
Ja, že nekaj dni nazaj, niso imeli mask, baje bi jih motile pri petju in niso se držali varnostne razdalje. Jim je zdaj žal, tako pravijo. V Nemčiji je vsak dan nekaj, ugotavljajo pa, da so večinoma vse nove večje okužbe povezane ali z bivanjem preveč ljudi v manjših bivalnih enotah (tuji delavci) oziroma tesnim druženjem večjih skupin ljudi. Ja, pa da ostale začetne okužbe za državo niso bile pomembne, da pa je največji povzročitelj nemških okužb Ischgl. Razširjenost okužb v Nemčiji je dokazano odvisna od smučarjev iz Ischgla. Obstaja resna raziskava na to temo. Avstrijci pa se zdaj obnašajo kot svetilnik v Evropi, s svojim obnašanjem pa so prav oni pomagali globalno razširiti virus. Že veš čas pa poskušajo samo zaščititi svoj turizem, ne ozirajo se na škodo, ki jo povzročajo drugim.
alain sporočil: 5.172
[#2848156] 30.05.20 09:53 · odgovor na: (#2848071)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: alain 30.05.2020 09:55
Ti si neverjeten res, samooklicani VIP person pa toliko časa in energije vlagaš v pisarjenje in širjenje panike po enem forumu Financ, res fascinantno...a nimaš drugega dela za početi?
lea1 sporočil: 834
[#2848160] 30.05.20 10:05 · odgovor na: (#2847933)
Odgovori   +    2
Ce gledamo podatke o številu obolelih/umrlih smo se presneto slabo odrezali. Marsikdo od zunaj ima zaradi tega razmerja težavo. Je morda za to razmerje krivo dejstvo, da so okužene starostnike samo pustili na milost in nemilost streznikom v domovih?
anon-488811 sporočil: 1.100
[#2848162] 30.05.20 10:17
Odgovori   +    4
Nekaterim je ravnanje Švedske glede korona virusa za vzgled. Kdor se želi zaščititi naj se, kdor ne, pač ne. Prav.

Vendar, katera EU država bo odprla mejo za Švedske turiste in poslovneže?
lea1 sporočil: 834
[#2848167] 30.05.20 10:41 · odgovor na: (#2848057)
Odgovori   +    1
Pa še nekaj, upam, da bo ostali vsaj otrokom, umivanje rok je zeli koristna stvar. Zdaj pa se mi zdi, da se že veliko ljudi zanaša samo na dezinfekcijo.
Vprašanje, kako se vsesplošna uporaba dezinfekcijskih sredstev kasneje izraza
- več alergikov
- večja odpornost virusov in bakterij na zdravila?
aimon sporočil: 1.924
[#2848171] 30.05.20 11:06 · odgovor na: (#2848163)
Odgovori   +    2
[alek14]
> [Copcop]
> Nekaterim je ravnanje Švedske glede korona virusa za vzgled. Kdor se želi zaščititi naj se, kdor ne, pač ne. Prav.
>
> Vendar, katera EU država bo odprla mejo za Švedske turiste in poslovneže?


Drži, še Skandinavske sosede, so Švedski jasno rekle, da nič ne bo z odprtjem meja.
Skandinavske sosede se lahko premislijo, ko bo graf za Švedsko bolj ugoden, trenutno pa ima Švedska več smrti na milijon prebivalcev kot UK, Belgija, Italija, Nizozemska, Danska ...
ourworldindata.org/g...WE~GBR~DNK
lea1 sporočil: 834
[#2848174] 30.05.20 11:40 · odgovor na: (#2848067)
Odgovori   +    2
V DSO-jih je postal viden problem, ki ga seveda nismo rešili in ne izgleda, da ima kdo ta namen, da je v osnovi osebja premalo. Pa ne le to, ločiti bi morali negovalne bolnišnice in DSO. Nabaviti zaščitno opremo, ki bo na voljo za vse, ki jo bodo potrebovali takoj in naučiti ljudi, kako se s to opremo dela.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2848175] 30.05.20 11:44 · odgovor na: (#2848050)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [usimoncic]
> Meni je vedno zanimivo brati kako nekateri vedo, da nekje ni nobene ovire, pa da so se za nek ukrep odločili po nepotrebnem - seveda po bitki in z zadostne oddaljenosti ter brez poznavanja podrobnosti. Jaz pač ne vem zakaj so se Italijani odločili za vojsko. Morda zato, da so zmanjšali število stikov (1 kamion vs. 20 šoferjev pogrebnih vozil), morda pogrebne službe niso hotele voziti okuženih, morda so tako zmanjšali porabo prepotrebne zaščitne opreme, morda so se bali, da bo na poti kak incident, ... Milijon možnih razlogov, ampak taki veleumi, kot si ti, seveda vedo, da nič od tega ni bilo relevantno.

Če bi se več trudil razumeti, pa manj pametovati, bi morda dojel, da sem že sam napisal, da je razlog za angažma vojske bodisi slaba organizacija (ne boš verjel, ta pojav celo obstaja na tem svetu) ali pa strah pred okužbo. Vojska na Švedskem, v VB, Belgiji tudi odvaža mrtve? Sredi marca so imeli v Bergamu toliko mrtvih, da so morali angažirati 15 ogromnih tovornjakov za prevoz trupel? Cum grano salis...
Kdo pametuje? Tisti, ki po bitki, od daleč in brez relevantnih informacij naklada o tem, da je bila aktivacija vojske nepotrebna, ali tisti, ki pravi, da tega ni mogoče tako pavšalno trditi?


> > Tako kot ni nobene ovire, da se oboleli iz Metlike zdravi na poldrugi uri vožnje oddaljenem Golniku. Ti po drugi strani implicitno trdiš, da bi, če ne bi v Bergamu na pomoč priskočila vojska s kamioni, ta trupla dobesedno gnila sredi ulic, ker jih ne bi mogel nihče odpeljati.
>
> Preberi si svoj prvi stavek. Potem pa poskušaj najti v mojem zapisu to, kar ti navajaš. Jaz pač zavračam take pavšalne sodbe, kot si si jo ti privoščil. Dopuščam, da ne poznam vseh razlogov, ki so Italijanske oblasti privedle do odločitve za aktivacijo vojske. In o tem pišem.

Kaj iz tega tvojega zapisa:
"Po nekaterih virih pa so na vojaške kamione dali tudi precej praznih krst, da bi zadeva izgledala bolj dramatična."
morda ne izhaja, da brez vojske ne bi zmogli odpeljati trupel? Če ne, kaj si pa hotel z njim povedati? Meni se zapisano izraža zelo močno prepričanje, da veš, zakaj so Italijani angažirali vojsko.
Sarkazem, ki ga nisi prepoznal.

> >
> > V Občini Šmarje pri Jelšah običajno na mesec umre cca 10 ljudi. Zaradi Covida jih je umrlo 24. Še dobro, da ni slovenska vojska zaprosila NATO za pomoč pri prevozu tolikšnega števila dodatno umrlih, ker po tvoje pogrebni zavodi nimajo dovolj kapacitet... Po tvoje bi morali kar s Hercules C130 pristajati ob tolikšnem povečanju št. umrlih, da bi lahko sproti odvažali trupla.. Zakopavali bi jih pa verjetno kar na kakšnem štadionu, npr. v Ljudskem vrtu.
>
> Še enkrat si preberi svoj prvi stavek.

Aha, sedaj ti pa sarkazem kar naenkrat ni več všeč...
Zelo ponesrečen sarkazem, če je bilo mišljeno kot sarkazem. Z njim namreč namiguješ na nekaj, kar nisem nikoli izrekel.
najobj sporočil: 32.035
[#2848197] 30.05.20 13:15 · odgovor na: (#2848151)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 30.05.2020 13:17
[rename]
> www.youtube.com/watc...sYSyuuLk5g

Ja, to so svetovali - in - zajebali.
Zajebali tako, kot je v resl life zajebal WHO in NIJZ.

So pa bilit (tudi v filmu) taki, ki so opozarjali, da je treba ostrejse ukrepe cimprej.
In v filmu je bilo 26+ Milijonov mrtvih (med drugimi tudi WHO/CDC osebje)....ker film pac rabi bolj dramaticne razseznosti ;-)

Na twitterju so bili slovenski zdravniki, ki so opozarjali, tudi zdrsvniska zbornica....pa Muzenic (direktor kamniskega DSO) je na lastno pest ukrepal (zaprl dom)....in bili ozigosani (s strani Sarca), da so panicarji.
... OK, sicer kihanje, kašljanje in temeljito umivanje rok ni bila poanta mojega posta, vseeno pa je boljše kihat in kašljat v svoj rokav kot pa drugemu v njegov ksiht in tudi virus, ki ga mimogrede "pobereš" z različnih okuženih površin, s svojih rok najboljše odstraniš s temeljitim umivanjem rok, če glih nimaš kakšnega razkužila pri roki ...

P.S.: moja poanta je psihoza, ki bi jo glede na grozljive cifre - BTW, vsako sezono umre od 290.000 do kar 650.000 ljudi, od 3.000.000 do 5.000.000 ljudi pa ima hudo obliko bolezni, kar ob koroni podobnem poteku pomeni vsaj 25.000.000 okuženih - čisto navadne gripe mediji 24/7 lahko ustvarjali čisto vsako leto in sem jim nadvse hvaležen, da tega niso delali, ker bi se mi od straha že zdavnaj zmešalo ... khmm, poleg tega pa ne razumem, zakaj virus korone ne bi mogel mutirati enako, kot je bistveno bolj nevaren virus SARS-a v letu 2003 mutiral v nenevarno obliko in je brez(!) odkritega cepiva/zdravila izzvenel sam od sebe, ampak so nas v medijih že začeli strašiti z drugim valom, ki ga bo povzročil mutiran še bolj nevaren virus ... alzo, če skrajšam, jaz nič več ne razumem, ker je ostalo - ne mislim na bolezen - preveč grozljivo, da bi si upal razumeti, pa toti moj čisto drugačen strah nima z Janšatom in kreteni na biciklih nobene zveze, da ne bo pomote ...
najobj sporočil: 32.035
[#2848202] 30.05.20 13:26 · odgovor na: lea1 (#2848160)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 30.05.2020 13:27
[lea1]
Ce gledamo podatke o številu obolelih/umrlih smo se presneto slabo odrezali. Marsikdo od zunaj ima zaradi tega razmerja težavo. Je morda za to razmerje krivo dejstvo, da so okužene starostnike samo pustili na milost in nemilost streznikom v domovih?
... no, je pa tudi res, da je za smrt statistično gledano najbolj nevarna postelja in da noben starostnik doma ostarelih ne preživi ...

P.S.: omenjeno za življenje vseh ljudi najbolj normalno resnico je zadnjič povedala prof. dr. Bojana Beović, pa so jo nekateri blesavi oziroma pokvarjeni novinarji dobesedno linčali, češ kakšna nečloveška pra*ica je ... aja, in glede na število (neokuženih) DSO, s(m)o jo ravno nasprotno odnesli zelo dobro ...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2848247] 30.05.20 16:35 · odgovor na: (#2848216)
Odgovori   +    2
[rename]
Se strinjam....ampak kihanje je stvar vzgoje (ce zehas, das roko na usta, ce kasljas ali kihas pa rokav...kar je poleti, s kratkimi rokavi sicer tezko, ampak mene so tako ucili od malega).
Dobra vzgoja se vidi po tem, da daš tudi v temi roko pred usta, ko zehaš.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2848322] 31.05.20 02:53 · odgovor na: (#2848254)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [usimoncic]
> Kdo pametuje? Tisti, ki po bitki,

Po bitki? Jaz to trdim od samega začetka...
Ne vem, se mi ne da brskati po tvojih starih prispevkih. Pa recimo da je to res.

> od daleč in brez relevantnih informacij naklada o tem, da je bila aktivacija vojske nepotrebna, ali tisti, ki pravi, da tega ni mogoče tako pavšalno trditi?

In drugi pa točno ve, zakaj se je šlo, da lahko trdi, da 1. podaja pavšalne trditve?
Dovolj je da vem, da ti nimaš vseh relevantnih informacij. Mislim da je precej varno trditi, da ti ne veš vsega, kar vedo tisti, ki so aktivirali vojsko.

> >
> > > > Tako kot ni nobene ovire, da se oboleli iz Metlike zdravi na poldrugi uri vožnje oddaljenem Golniku. Ti po drugi strani implicitno trdiš, da bi, če ne bi v Bergamu na pomoč priskočila vojska s kamioni, ta trupla dobesedno gnila sredi ulic, ker jih ne bi mogel nihče odpeljati.
> > >
> > > Preberi si svoj prvi stavek. Potem pa poskušaj najti v mojem zapisu to, kar ti navajaš. Jaz pač zavračam take pavšalne sodbe, kot si si jo ti privoščil. Dopuščam, da ne poznam vseh razlogov, ki so Italijanske oblasti privedle do odločitve za aktivacijo vojske. In o tem pišem.
> >
> > Kaj iz tega tvojega zapisa:
> > "Po nekaterih virih pa so na vojaške kamione dali tudi precej praznih krst, da bi zadeva izgledala bolj dramatična."
> > morda ne izhaja, da brez vojske ne bi zmogli odpeljati trupel? Če ne, kaj si pa hotel z njim povedati? Meni se zapisano izraža zelo močno prepričanje, da veš, zakaj so Italijani angažirali vojsko.
>
> Sarkazem, ki ga nisi prepoznal.

Če ga po tvojem nisem razumel, zakaj preprosto ne odgovoriš na moje vprašanje, kaj si z njim hotel povedati. Sem te vprašal, pa kar nočeš razložiti.
Kaj sem s tem hotel povedati? Da nekateri iščejo vse mogoče totalno neverjetne scenarije, namesto da bi videli in sprejeli preprosto dejstvo, da je v nekem mestu virus haral in pobil ogromno ljudi.

Še eno vprašanje, kaj si pa hotel povedati z naslednjo izjavo:
"Nič se jim ni odpeljalo. Mi smo jo prepoceni odnesli, zato 3/4 Slovencev misli, da je Covid izmišljen in da ta vlada izvaja nepotreben teror nad ljudmi. Zato je čisto prav, če se malo sprosti, pa čez par tednov spet v lockdown. Folk je žal preveč neumen, da bi videl konvoj vojaških tovornjakov s krstami par sto km zahodno od nas."

Je bil to tudi sarkazem, ki ga ne razumem, ali je bilo to oddaljeno, pavšalno nakladanje o tem, da je virus udaril tako hudo, da bi brez tega konvoja (15 ogromnih) vojaških tovornjakov trupla gnila sredi Bergama? Vprašam...
Bolj ali manj isto, kot zgoraj. Da ljudje preprosto nočejo videti dejstva, da je ta virus lahko zelo resna stvar, če uide izpod nadzora. Nič se ne opredeljujem o tem, če bi trupla brez vojske gnila sredi Bergama. Pravzaprav sporočilo ne bi bilo prav nič drugačno, če bi zapisal: "Folk je žal preveč neumen, da bi videl kilometrske kolone mrliških avtov par sto km zahodno od nas."

> > > > V Občini Šmarje pri Jelšah običajno na mesec umre cca 10 ljudi. Zaradi Covida jih je umrlo 24. Še dobro, da ni slovenska vojska zaprosila NATO za pomoč pri prevozu tolikšnega števila dodatno umrlih, ker po tvoje pogrebni zavodi nimajo dovolj kapacitet... Po tvoje bi morali kar s Hercules C130 pristajati ob tolikšnem povečanju št. umrlih, da bi lahko sproti odvažali trupla.. Zakopavali bi jih pa verjetno kar na kakšnem štadionu, npr. v Ljudskem vrtu.
> > >
> > > Še enkrat si preberi svoj prvi stavek.
> >
> > Aha, sedaj ti pa sarkazem kar naenkrat ni več všeč...
>
> Zelo ponesrečen sarkazem, če je bilo mišljeno kot sarkazem. Z njim namreč namiguješ na nekaj, kar nisem nikoli izrekel.

Ja in?
Ja, nič. To je to. Konec vica.
lea1 sporočil: 834
[#2848516] 31.05.20 21:36 · odgovor na: najobj (#2848202)
Odgovori   +    1
To je lahko vse res, vendar slika, ki jo kažemo navzven res slaba. Zraven številk ni nikjer podatkov, če so te umrle zdravili ali so samo čakali kaj bo. ČE sem tujec in vidim te primerjave. Kot da je zdravstvo pri nas nesposobno. Domnevam, da je tudi zaradi teh podatkov Slovenija bolj zaprta, kot bi bilo potrebno. Pa da nekaj časa ni bilo podatkov o ozdravljenih.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2848527] 31.05.20 23:45 · odgovor na: (#2848374)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [usimoncic]
> In drugi pa točno ve, zakaj se je šlo, da lahko trdi, da 1. podaja pavšalne trditve?

> Dovolj je da vem, da ti nimaš vseh relevantnih informacij. Mislim da je precej varno trditi, da ti ne veš vsega, kar vedo tisti, ki so aktivirali vojsko.

No, ampak takrat ko si prvič omenilo vojsko, nisi trdil tega, da jaz nimam vseh relavantnih informacij. Ko si prvič omenil vojsko si trdil, kolikor razumem, da je bila vojska (v zate oddaljenem Bergamu) nujno potrebna.
Ne vem kje naj bi trdil, da je bila vojska nujno potrebna.

> > Če ga po tvojem nisem razumel, zakaj preprosto ne odgovoriš na moje vprašanje, kaj si z njim hotel povedati. Sem te vprašal, pa kar nočeš razložiti.
>
> Kaj sem s tem hotel povedati? Da nekateri iščejo vse mogoče totalno neverjetne scenarije, namesto da bi videli in sprejeli preprosto dejstvo, da je v nekem mestu virus haral in pobil ogromno ljudi.

Da je umrlo ogromno ljudi v Bergamu, je razvidno iz statistik. Kako vojaški kamioni dokazujejo, da je v nekem mestu virus pobil ogromno ljudi? Kaj na Švedskem, v Belgiji, v UK potem ni veliko umrlih s COVID, ker ni konvojev vojaških tovornjakov?
Če iz A sledi B, še ne pomeni, da iz ¬A sledi ¬B

> > Še eno vprašanje, kaj si pa hotel povedati z naslednjo izjavo:
> > "Nič se jim ni odpeljalo. Mi smo jo prepoceni odnesli, zato 3/4 Slovencev misli, da je Covid izmišljen in da ta vlada izvaja nepotreben teror nad ljudmi. Zato je čisto prav, če se malo sprosti, pa čez par tednov spet v lockdown. Folk je žal preveč neumen, da bi videl konvoj vojaških tovornjakov s krstami par sto km zahodno od nas."
> >
> > Je bil to tudi sarkazem, ki ga ne razumem, ali je bilo to oddaljeno, pavšalno nakladanje o tem, da je virus udaril tako hudo, da bi brez tega konvoja (15 ogromnih) vojaških tovornjakov trupla gnila sredi Bergama? Vprašam...
>
> Bolj ali manj isto, kot zgoraj. Da ljudje preprosto nočejo videti dejstva, da je ta virus lahko zelo resna stvar, če uide izpod nadzora. Nič se ne opredeljujem o tem, če bi trupla brez vojske gnila sredi Bergama. Pravzaprav sporočilo ne bi bilo prav nič drugačno, če bi zapisal: "Folk je žal preveč neumen, da bi videl kilometrske kolone mrliških avtov par sto km zahodno od nas."

No, če pa sedaj pustimo oddaljene kraje, o katerih nimaš vseh relavantnih informacij - verjetno lahko to varno trdim, pa pogledamo SLO, lahko vidimo, da je bila smrtnost v SLO marca in aprila popolnoma flat. Nobenih curves. Evo, to so relavantne informacije iz moje bližine.

P.S.
O kakšnih kilometrskih kolonah mrliških avtov ti to? Saj pravim, zaradi mene lahko tudi Hercules C-130 odpelje mrtve iz Šmarja pri Jelšah.
Ne vem koliko mrliških avtov bi peljalo enako število krst, kot 15 tovornjakov. Predvidevam, da bi rabil vsaj sto avtov, pa vsak je dolg ca. 5m. Varnostna razdalja bi sicer morala biti 30m pri 50 km/h, ampak recimo da malo kršijo in jo zmanjšajo na pol. To bi zneslo kolono dolžine 2 kilometra.
Če tebe dramatičnost prepriča, te pa naj...
V naravi človeka je, da si dramatičnost oz. dramatiziranje bolj zapomni kot statistične podatke. Če ne verjameš, vprašaj prvih deset ljudi, ki jih srečaš, če so jim kaj znani naslednji kraji: Banqiao, Bhopal, Černobil in Vajont.

Glede na to, kako so se ljudje razpustili pri socialnem distanciranju, je sicer očitno, da jih nista prepričala niti dramatičnost, niti statistični podatki.

Strani: 1 2 3 4 5 6