Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[vrac]
Recimo da tole drži, vendar modeli predpisujejo enako socialno distanco tudi ob nošenju mask.

Moje mnenje je, da se je nevarnost širjenja virusa zaradi otoplitve in tudi mutacije virusa zmanjšala in je nevarnost okužbe bistveno manjša kot ob začetku epidemije. Pa tudi ljudje so se navadili na boljšo higijeno rok pa tudi na to, da prehlajeni in z vročino ne smejo zapuščati doma ter bolj paziti, da ne okužijo svojih družinskih članov in sodelavcev, če že staknejo kakšno okužbo, ne nujno korono. Kdor misli, da je mogoče vzdrževati stalni režim nošenja mask tudi v primeru, če se ne najde ulčinkovito cepiva ali/in zdravilo je v hudi zablodi. To je neživljenski ukrep in ni variante, da bi veljal za stalno. Zato je potrebno čimprej preiti na normalnost.

S temi ukrepi se je pretiravalo do absurda. Ko kažejo po televiziji prizadetega najstnika, ki ga mati ne sme objeti po dveh mesecih karantene je norost brez primere. Če niso izvajalci teh ukrepov popolnoma zblazneli, nej me vrag pocitra. Ti ljudje so popolnoma brez pameti in empatije. Ti bi bili idealni pazniki v koncentracijskih taboriščih! Ubogi varovanci, ki jih pazijo takšni osli!
Se strinjam. Tudi sam sem večkrat zapisal in utemeljeval absurdnost nekaterih ukrepov. Upam, da je bila sedanja epidemija NIJZ dobra vaja, da naslednjič ne bodo ponavljali enakih napak in absurdov. Maske bi pa vsaj jaz osebno še nekaj časa zahteval v zaprtih prostorih (ob sprostitvi drugih ukrepov, seveda) in nadaljeval s testiranjem na reprezentativnem vzorcu vse dotlej, ko bi se nevarnost okužbe izkazala za zanemarljivo, in šele potem odpravil tudi maske. Bolje še nekaj časa previdnost (zdaj, ko je bilo vloženega že toliko napora), samo da se rešimo tega kitajskega sranja. Bi pa vsekakor še kar nekaj časa ohranil mejno kontrolo, da bi državo ohranil virus-free.