Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
Zadnja sprememba: robi2107 25.05.2020 23:03
[vrac]
Naj najprej razveljavijo obvez8no nošenje mask v zaprtih javnih prostorih, ker je nepotrebno, otroci in dijaki naj gredo normalno v šole in odpro se naj kulturne in športne prireditve. Prepovejo naj prihod Avstrijcev, dokler nam oni preprečujejo prehod meje, potem tudi Hrvatom bi morali zapovedati eneke omejitve, kot nam jih oni vsiljujejo in nas z njimi zajebavajo. V glavnem, milo za žajfo. Slovenijo pa naj odpro za Slovence. Ker v tem trenutku virusa v Sloveniji ni, obstaja pa seveda v glavah odločevalcev.
Po mojem je bolj pametno, da prej odpravijo vse druge omejitve, obvezno nošenje mask pa kot zadnje. Saj vem, da je zoprno, ampak pred širjenjem virusa ščitijo bolj, kot vse drugo, pri tem pa nas najmanj omejujejo. Samo v razmislek: kaj je bolje: na avtobus sprejeti samo 15% potnikov brez mask, ali pa bus normalno zapolniti s potniki, ki imajo na sebi maske? Omejevati delovni čas trgovin, ali ga sprostiti, pri čemer imajo kupci na sebi pač maske? Stati zunaj pred pošto na dežju brez mask, ali čakati na vrsto v poslovalnici, pa čeprav z masko na obrazu? (da ne omenjam tega, da ti v prvem primeru vrata poslovalnice ob koncu uradnih ur zaprejo pred nosom, pa četudi si na vrsto čakal 2 uri, iz poslovalnice te pa ne morejo vreči, če si noter prišel med uradnimi urami) Po mojem je slednje vseeno bližje "normalnemu" življenju, kot pa tisto prvo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2847205

Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
Zadnja sprememba: vrac 26.05.2020 11:23
[robi2107]
> [vrac]
> Naj najprej razveljavijo obvez8no nošenje mask v zaprtih javnih prostorih, ker je nepotrebno, otroci in dijaki naj gredo normalno v šole in odpro se naj kulturne in športne prireditve. Prepovejo naj prihod Avstrijcev, dokler nam oni preprečujejo prehod meje, potem tudi Hrvatom bi morali zapovedati eneke omejitve, kot nam jih oni vsiljujejo in nas z njimi zajebavajo. V glavnem, milo za žajfo. Slovenijo pa naj odpro za Slovence. Ker v tem trenutku virusa v Sloveniji ni, obstaja pa seveda v glavah odločevalcev.

Po mojem je bolj pametno, da prej odpravijo vse druge omejitve, obvezno nošenje mask pa kot zadnje. Saj vem, da je zoprno, ampak pred širjenjem virusa ščitijo bolj, kot vse drugo, pri tem pa nas najmanj omejujejo. Samo v razmislek: kaj je bolje: na avtobus sprejeti samo 15% potnikov brez mask, ali pa bus normalno zapolniti s potniki, ki imajo na sebi maske? Omejevati delovni čas trgovin, ali ga sprostiti, pri čemer imajo kupci na sebi pač maske? Stati zunaj pred pošto na dežju brez mask, ali čakati na vrsto v poslovalnici, pa čeprav z masko na obrazu? (da ne omenjam tega, da ti v prvem primeru vrata poslovalnice ob koncu uradnih ur zaprejo pred nosom, pa četudi si na vrsto čakal 2 uri, iz poslovalnice te pa ne morejo vreči, če si noter prišel med uradnimi urami) Po mojem je slednje vseeno bližje "normalnemu" življenju, kot pa tisto prvo.
Recimo da tole drži, vendar modeli predpisujejo enako socialno distanco tudi ob nošenju mask.

Moje mnenje je, da se je nevarnost širjenja virusa zaradi otoplitve in tudi mutacije virusa zmanjšala in je nevarnost okužbe bistveno manjša kot ob začetku epidemije. Pa tudi ljudje so se navadili na boljšo higijeno rok pa tudi na to, da prehlajeni in z vročino ne smejo zapuščati doma ter bolj paziti, da ne okužijo svojih družinskih članov in sodelavcev, če že staknejo kakšno okužbo, ne nujno korono. Kdor misli, da je mogoče vzdrževati stalni režim nošenja mask tudi v primeru, če se ne najde ulčinkovito cepiva ali/in zdravilo je v hudi zablodi. To je neživljenski ukrep in ni variante, da bi veljal za stalno. Zato je potrebno čimprej preiti na normalnost.

S temi ukrepi se je pretiravalo do absurda. Ko kažejo po televiziji prizadetega najstnika, ki ga mati ne sme objeti po dveh mesecih karantene je norost brez primere. Če niso izvajalci teh ukrepov popolnoma zblazneli, nej me vrag pocitra. Ti ljudje so popolnoma brez pameti in empatije. Ti bi bili idealni pazniki v koncentracijskih taboriščih! Ubogi varovanci, ki jih pazijo takšni osli!

Strani: 1