Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Porsche, za katerim bodo frfotala krila mladenk

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[Avto] Tema: Porsche, za katerim bodo frfotala krila mladenk
[#2820373] 04.03.20 12:17 · odgovor na: anon-518732 (#2820336)
Odgovori   +    3
[Maticek]
kolk ene fovšije. :-D
saj tudi mene prime fovšija, če bi imel neomejene resurse bi bil pa v moji garaži.
če nisi imel tega nikoli možnost doživet, se ti najbrž tudi ne sanja kakšno posebne vrste zadovoljstvo je, ko drugi osupli z jeziki do tal občudujejo nekaj kar si lastiš.
moraš probat.

p. ker za takega nimam, vozim 12 let starega dizla, vse kar je vmes je zame isti šmorn. ;-)
Moj komentar si zmotno zamenjal z nevoščljivostjo. Morda ne boš verjel, ampak mene pleh za 300k res prav nič ne gane in si ga v resnici ne želim, saj od njega razen stroškov nimam nič. Vsaj nič takega, kar bi meni kaj pomenilo. Tistega občudovanja, ko v počasnem posnetku izstopam (vstopam) v tak avto, okoli mene pa se svet ustavi in se sliši samo hrup, ko občudovalcem padajo čeljusti po asfaltu, jaz v resnici ne potrebujem. Se mi zdi veliko pametneje držati low profile, kot pa bahati s premoženjem. Iz več razlogov: da kakšen nevoščljivec ne bi dobil kakšnih čudnih idej (svet je žal čedalje bolj nor in te lahko danes fentajo že za par jurjev), poleg tega pa ta strategija odvrača potencialne izposojevalce denarja (vsak se mi bo rajši izognil, če bi si namesto tega rajši jaz kaj izposodil pri njemu - takega ne bo več blizu in si ga niti ne želim). Razen tega tudi nisem H-wood star ali kakšen pripadnik "družbene smetane", da bi potreboval občudovanje zaradi premoženja. Če se že s čim pohvalim, je to z 20 na bajku (na človeški pogon, da ne bo pomote) prevoženimi jurji kilometrov v enem koledarskem letu. Ali pa s tem, da v enem dnevu lahko na bajku naredim 250+ km. Ali pa z gorami, na katerih sem bil. Takšne stvari mi nekaj pomenijo, ne pa tam en pleh za kup denarja. Moje želje gredo v to smer, ne pa v kopičenje materialnega. Je pa res, da tudi za nematerialne stvari rabiš šuške. To pa je tudi vsa korist od denarja. Da ni treba gledati na vsak cent, da lahko kupiš tisto, kar rabiš (avto za 300k to zagotovo ni) in da imaš primerno stopnjo socialne varnosti (jaz namreč ne plačujem za penzijo in bom na starost odvisen od svojega premoženja). Sicer pa verjetno sam veš, kako je z denarjem. Če ga ni, je jeba, če ga je precej, je pa jeba še večja (razen če nisi Warren Buffett, ki ima takšne nepredstavljive količine denarja, da mu niti venezuelska inflacija ne bi prišla do živega). Še huje, kot biti brez premoženja, je namreč premoženje izgubiti.

Da pa bo ironija še večja, si grem jaz takle avto lahko celo kupit. V SLO, ne v tujini. Ene par. Pa ne na puf, lizing ali fafing. Morda ne verjameš, ampak tako pač je. Je pa res, da bi potem ostal praznih žepov in s kupom stroškov. Zato rajši svoj gnar vtaknem nekam, kjer ima mlade. Pleh to vsekakor ni. Pleh je preprosto nekaj, kar te pripelje od točke A do točke B. Manj, kot to stane, bolje zame. Mora pa seveda biti dovolj varen in zanesljiv, da te ne pusti na cedilu. Ampak temu kriteriju ustrezajo že avtomobilčki za dobrih 10 jurjev. Novi, iz trgovine.