Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-518732 sporočil: 934
[Borza] Tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg
[#2819852] 01.03.20 13:34 · odgovor na: (#2819848)
Odgovori   +    0
[rename]
> [Maticek]
> > [rename]
> > > [alain]
> > > Recimo ravnokar sem si ogledal intervju z Buffetom, ki ga ja dal 5 dni nazaj, on pravi, da so ga poučili, da je to virus, ki ne bo izginil poleti kot izgine virus gripe....
> >
> > Ampak potem to pomeni, da je Buffet mocno v cash poziciji, saj bodo tecaji zaceli padati.
> >
> > P: skesiral vecino skladov (ne zaradi virusa)....ker gre zlato gor, drzim eure, kar je najbrz napaka :-/
>
> tečaji začeli padati? so že kar konkretno padli.
> kar se tiče zlata je doživelo konkretno korekcijo, vlak za zamudnike - zna hitro odpeljat, samo povem...

Hotel sem reci, da bodo se bolj padali, ce se bo ta negotovost nadaljevala; povecevalo stevilo drzav s karantenami, padanje proizvodnje itd.
Glede zlata - saj vemo: jajca, ena kosara, itd;-)
karantene bodo dokler se virus konkretno ne razširi, potem ne bodo več smiselne. ne sliši se lepo, ampak realno gledano je za prihodnost gospodarstva dejstvo, da umirajo skoraj izključno starostniki dolgoročno pravzaprav pozitivno. ostali bolezen prebolijo in gremo dalje.
padanje proizvodnje je koristno za cene, sem optimist.
zlato sem omenil, ker si se pritoževal, da je drago, da mu cena raste. mislim da je v trenutni situaciji za zdaj sicer še podcenjeno.
gotovino je dobro imeti, če bi rad kupil kakšne poceni delnice, jaz pridem zraven samo ko/če pade dow na cca 15000, tega pa najbrž ne bodo dopustili, prej bodo naprintali še par bilionov $, € itd in vzdrževali tečaje, zato zlato.