Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dani14 sporočil: 6.657
Torej slovenski rziskovalci so vse izmislili iz nič in je vse laž, 150 let pred tem pa so nemški raziskovalci, pravtako vse izmislili iz nič, napisali čisto resnico. Ki se je slučajno skladala z velikonemško strategijo dokazovanja, da so nemci v srednji evropi od dinozavrov naprej. Iste vrste raziskovalci so uspeli dokazati tudi, da so vsi ostali podljudje, podrasa. To so res zaupanja vredni raziskovalci in dvomiti v njihove strokovne ugotovitve je najmanj bogokletno. Vsak, ki pomisli drtugače, je vreden vsaj posmehovanja.

Nekaj takega si imel v mislih ane. Ker Nemci pa res ne lažejo (dieselgate in to so jim podtaknili podljudje, počakajmo, da še to znanstveno dokažejo)

Jaz osebno verjamem samo dvema stvarema:
1.) genski mapi, iz katere se da razločiti, kako so se plemena mešala
2.) podobnosti jezika. V Bratislavi se lahko vse zmeniš, če malo poznaš prekmursko narečje. Kdor se ni učil srbohrvaško, so mu zahodno slovanski jeziki bližje kot pa južnoslovanski navkljub bližini

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2818381

Strani: 1

najobj sporočil: 31.922
Zadnja sprememba: najobj 24.02.2020 12:27
[dani14]
Torej slovenski rziskovalci so vse izmislili iz nič in je vse laž, 150 let pred tem pa so nemški raziskovalci, pravtako vse izmislili iz nič, napisali čisto resnico. Ki se je slučajno skladala z velikonemško strategijo dokazovanja, da so nemci v srednji evropi od dinozavrov naprej. Iste vrste raziskovalci so uspeli dokazati tudi, da so vsi ostali podljudje, podrasa. To so res zaupanja vredni raziskovalci in dvomiti v njihove strokovne ugotovitve je najmanj bogokletno. Vsak, ki pomisli drtugače, je vreden vsaj posmehovanja.

Nekaj takega si imel v mislih ane. Ker Nemci pa res ne lažejo (dieselgate in to so jim podtaknili podljudje, počakajmo, da še to znanstveno dokažejo)

Jaz osebno verjamem samo dvema stvarema:
1.) genski mapi, iz katere se da razločiti, kako so se plemena mešala
2.) podobnosti jezika. V Bratislavi se lahko vse zmeniš, če malo poznaš prekmursko narečje. Kdor se ni učil srbohrvaško, so mu zahodno slovanski jeziki bližje kot pa južnoslovanski navkljub bližini
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, Slovenci sploh nismo Slovani, ampak smo Slovenci po genski mapi - komu so Veneti sploh podobni ? - v resnici nikomur v bližini podobni Veneti ... khmm, potem pa še v istem stavku poveš, da je slovenski jezik podoben vsem slovanskim - nobenemu neslovanskemu od sosedov ni niti malo - čeprav so razen Hrvatov in Srbov nekateri na tisoče kilometrov oddaljeni in ni teorije, da bi se slovenski jezik z njimi mešal in bi jim bil zato podoben ... eh, jebiga ...

P.S.: če že bereš tote slovenske "raziskovalce", premisli malo, kaj si prebral, sploh pa premisli, preden o tem kaj napišeš ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[dani14]
Torej slovenski rziskovalci so vse izmislili iz nič in je vse laž, 150 let pred tem pa so nemški raziskovalci, pravtako vse izmislili iz nič, napisali čisto resnico. Ki se je slučajno skladala z velikonemško strategijo dokazovanja, da so nemci v srednji evropi od dinozavrov naprej. Iste vrste raziskovalci so uspeli dokazati tudi, da so vsi ostali podljudje, podrasa. To so res zaupanja vredni raziskovalci in dvomiti v njihove strokovne ugotovitve je najmanj bogokletno. Vsak, ki pomisli drtugače, je vreden vsaj posmehovanja.
Nekaj takega si imel v mislih ane. Ker Nemci pa res ne lažejo (dieselgate in to so jim podtaknili podljudje, počakajmo, da še to znanstveno dokažejo)
Moje hudovanje nad svabi kot unicevalci evrope je znano od cipra pa do svaalbarda, pa cak i sire. Zal se mi dogaja nekaj poslovno pestrega in mi je za venete malo zmanjkalo casa, zato pozen odgovor. Zgoraj napadas trditve, ki jih nikoli nisem izrekel. Zgodovina in jezikoslovje sta precej sirsi znanosti od nemskih interesov, in ju niso napisali nemci po svoji volji.

Jaz osebno verjamem samo dvema stvarema:
1.) genski mapi, iz katere se da razločiti, kako so se plemena mešala
To je se zelo v povojih, in v glavnem so rezultati taki, da smo zmesani vsi u bozjo mater, jezik in kultura je tisto kar ostane in nas druzi, ne pa genetika. Genetske razlike med slovenci in hrvati in avstrijci so bolj ali manj nezaznavna zajebancija. Kot sem ze napisal, so ti testi zaenkrat bolj kljucni, ko ugotovis, da imas z bratom ali sestro bolj razlicne gene kot s hrvati... ker je mama leta 1970 imela "pester" sindikalni izlet v grcijo :-) Pogooglaj malo, bos videl storije za crknit od smeha, posebej v ZDA, kjer se folk rajca na genealogijo in ima hkrati prevec denarja za razne genetske raziskave.

Druga pesem je seveda evropejci/azijci ipd.. tam pa ne rabis genetskih testov da bi to pogruntal.
2.) podobnosti jezika. V Bratislavi se lahko vse zmeniš, če malo poznaš prekmursko narečje. Kdor se ni učil srbohrvaško, so mu zahodno slovanski jeziki bližje kot pa južnoslovanski navkljub bližini
Tako. Tukaj - pri podobnostih jezika - je temelj slovenske identitete in razprav o njej. To je clanek o materinscini! Ce bi slovenci "ne bili slovani" - potem tudi hrvati, srbi, cehi in slovaki in poljaki in rusi in bolgari niso.Z vsemi temi imamo tako podoben jezik, da smo pac po nujnosti vsi izvorno iz istih plemen, ali pa smo se razlicnih variant podobne govorice pac naucili. Jezikoslovci nadvse veselo debatirajo o sorodnostih raznih slovanskih jezikov, in kaj bi utegnili biti vzroki podobnosti in razlik. Gre za zelo dobro pokrito polje s tisocerimi raziskavami in razpravami - in nikakrsni nemski ali italijanski, kajsele hrvaski politicni interesi ne vladajo tej razpravi. Razpravljamo v glavnem slovani, ker druge boli kurac za to, imajo svoje jezike in se s seboj ukvarjajo. Zadeva pa je dovolj akademsko razsirjena, da ima tudi venetski jezik svoj wiki page:

en.m.wikipedia.org/w...c_language

Izginil je med siritvijo rimskega imperija, jezikovno pa ne vemo natancno, kaksen je bil - debata je predvsem kako dalec ali blizu je bil italijanskim jezikom, in klliko germsnskega je bilo pomesanega noter. Obstaja nekaj zapisanih tekstov in to je vse.

Ideja da smo prav mi, Slovenci, edini potomci staroselcev evrope, medtem ko germani (in hrvati) so pa nekaksni kasnejsi priseljenci, in da torej nam zaradi tega pripada to ali ono, medtem ko nam svabi, hrvati in italijani to poskusajo vzeti in prikriti... pa a res moram pismenim ljudem razlagat, kako je to za lase privleceno?

Ali smo vsi, ki govorimo slovanske jezike staroselci, ki smo na koncu obstali v dezelah vzhodno od germanov, ali pa pac noben od nas. Venetske norcije (torej ne splosna razprava o venetih, ampak idiotizmi o slovencih kot njihovih naslednikih, ki jim iz tega pripadajo posebne pravice) imajo ves svoj smisel ravno v locevanju slovencev od drugih slovanov (predvsem srbov in hrvatov v osemdesetih pri razpadanju yuge). Vsak pismen clovek jasno vidi naso jezikovno in kulturno sorodnost z drugimi slovanskimi jeziki.

Jaz ne pravim da Slovenci nismo svoji in da ne obstajamo, ali da morda nismo genetska mesanica vecih raznolikih plemen iz davnine. Ne mi lepit izjav ki jih nisem dal in se z njimi bockat :-) Pravim samo, da je nas jezik slovanski. Kdor po par stavkih ne prepozna, da smo jezikovno blizje 1000km oddaljenim rusom, kot pa sosednjim italijanom, je pac jezikovni trot, upajmo da ima vsaj smisel za stevilke.

Ali ti trdis da Slovenscina NI slovanski jezik? Samo temu se upiram, samo to je moj "problem" s prepricanim "Venetom" na forumu :-)

Ali celo menis, da je obstoj slovanskih jezikov in slovanov fiktivna kategorija - in medtem ko denimo spanci in italijani govorijo soroden latinski jezik, med slovenscino in hrvascino in poljscino in ruscino ni nobene take podobnosti, in so si vse to izmisili neki svabski objestnezi da bi nas podjarmili?

----

Moram pa priznati, da dobivam tudi sam dolocen rajc na izpeljavo te ideje: torej slovenci nismo slovani, pac pa smo avtohtono in pazljivo inbreedano venetsko pleme od cca 5.stol. pr.n.s. iz zgornjega linka, in se nekako nismo navzeli italijanscine ali germanscine, pac pa ravno slovanscine iz neznanih vzrokov :-) Morda smo pa res Butalci, in to ni zgolj pripovedka?

Ampak vse to seveda nikakor ne izpodbija slovenscine kot slovanskega jezika, in nase sedanje identitete kot slovanskega naroda (ki je dolgo zivel pod habsburgi in AO). Ce imajo nekateri ljudje potrebo po vecji plemenski pripadnosti in jim slovenscina ni dovolj, seveda lahko razvijajo genetske teorije o nasledstvu predrimskih staroselcev - ne morejo pa spodbijati slovanskega znacaja Slovenscine. Tudi ce hocejo pisati konj in Ljubljana brez j. Se vedno ni kaval in emona. Nas jezik je evidenten vsem nam, ki ga govorimo.

En od mojih pradedov je bil avstrijec ki se je priselil v juzne dele Avstroogrske. Morda je njegov praded bil potomec rimljanov. Morda pa Hunov. Prav mozno je vmes se kaksen Frank, ki so je podil tukaj naokrog takrat ko so Franki bili pogumni. Ali, o groza, kaj ce je vmes celo kaksen croat... ali celo otoman! To bi bilo res pogubno :-) O vsem tem ne moremo vedeti prav veliko. Da govorimo Slovensko, pa vemo. In da je to slovanski jezik, tudi.

Hrvati so z identiteto veliiiko bolj obremenjeni od slovencev, zato je opravljena masa genetskih raziskav in je stvar razsirjena v popularno razlago za laike: en.m.wikipedia.org/w..._on_Croats

Muci jih seveda to, da s srbi govorijo skoraj enako, hkrati pa se sovrazijo. Ampak to ne spodbija dejstva, da je tudi Hrvascina pac slovanski jezik, ne glede na to koliko so genetsko potomci teh ali onih staroselcev.

Strani: 1