Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dani14 sporočil: 6.657
Zato če se ti ne strinjaš z nekom, zato še sogovornik ni enostavno glup. Si morda pojedel vso znanje sveta, ker si strokovnjak na svojem področju?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2818020

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[dani14]
Zato če se ti ne strinjaš z nekom, zato še sogovornik ni enostavno glup. Si morda pojedel vso znanje sveta, ker si strokovnjak na svojem področju?
Nasprotno - sem izrecno ljubitelj znanja vsega sveta, in nikakrsen strokovnjak na svojem podrocju. Moje "podrocje" je splosnost.

Sogovorniku ne ocitam da je glup, pac pa mu nastavljam ogledalo v katerem sekazejo bolj ali manj resne psiholoske tezave. Prvemu (forumskemu slavistu tasilu) zato, ker se zeli politicno razpociti o pedrih in cefurjih in mu to mocno kvari zdrav pogled na tematiko, o kateri sicer precej ve - o jeziku torej. Situacija je bolj hecna kot karkoli drugega.

Drugi (macon) je ocitno padel v nacionalisticne slovenske fiksacije ki jih je par alternativcev izumilo iz nic v osemdesetih, ko je slovenija iskala ideologijo s katero bi se locila od drugih narodov v Yugi. S tem ni nic narobe - recimo bizarni crni panterji v emblemih slovenske vojske, hehe), je pa narobe, ko se tako oprimes izmisljenih zgodbic da postanejo identiteta, s katero se ne strinja 95% funkcionalno pismenega naroda in 100% zgodovinarske in jezikoslovne stroke. Ta situacija ni hecna, pac pa je prej zalostna - macon "vozi po avtocesti" in meni da prav vsi drugi ki jih opazuje,vozijo po njej v napacno smer. Raxen seveda mini kabale polpismenih hervardijev in podobnih nesrecnikov, ki pa jih tukaj ni malo :-)

Jaz nisem zgodovinar ali jezikoslovec. Jih pa slovenija in sirsa evropa ima veliko, in buce o danasnjih slovencih kot venetskih staroselcih izpred rimljanov na tem prostoru je treba izpostaviti, ker je to javni forum in ga beremo vsi. Menda tudi macon in drugi Veneti med nami tukaj pisejo zato, da bi izpostavili svoje teorije vetru, da bi izzvali druge torije in tako naprej.

Imamo pa tukaj mislim da vsaj dva zgodovinarja in jezikoslovca, in bosta veliko bolje od mene povedala, koliko smo slovani, koliko veneti, koliko germani, in kaj vse to pomeni... jaz samo malo banane nastavljam, da komu spodrsne ko gleda zelo dalec... in to je zelo dobro, posebej za (slo)venete.
linaprin sporočil: 771
čas vnosa: 22.02.20 09:08
[dani14]
Zato če se ti ne strinjaš z nekom, zato še sogovornik ni enostavno glup. Si morda pojedel vso znanje sveta, ker si strokovnjak na svojem področju?
Tipu sem pred časom napisal, da je pameten in... zdaj sem na ignore... Pa naj bo (pameten).

Strani: 1