Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[abrame]
Bravo! Udaril si "z žeblico na glavico", zato marsikaterega (še najbolj pa FDV) bebca spravljaš v obup.
Huh, se en slavist, ali zgolj kleni slovenec?

Nocoj imamo pa cel party... Glede na splosno spodbudni duh tvojega teksta domnevam, da mu nisi zelel sporociti, da si je zebelj zabil v glavo?

Zato bi te prosil za jasnejso razlago kaj pomena in izvora udariti "z zeblico na glavico" - tocneje, kaj je zeblica (s katero pravis, da je udaril na glavico) v tem pregovoru... jaz ga namrec cisto drugace uporabljam, pa me ze malo skrbi...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2818018

Strani: 1

abrame sporočil: 1.628
Priznam da si svojevrstno bistre glave, vendar se mi s tabo res ne da več.
1) kot "cura od ovce", torej jalovo = jalovina itd.,
2) enkrat sva debatirala o bmw (best price value je bil moj moto, tvoj pa čefursko dilersko napumpavanje z avtomobilsko znamko, katere maska najbolj spominja na mesarskega obrtnika) in alfah in kasneje motociklih, oz. nekaj takega. Pa saj je bilo zabavno, vendar na koncu jalovo stiskanje v slepo črevo, s provociranjem v nedogled.
Razlaga bi bila na koncu podobna tisti, padli sekiri v med.
anon-204390 sporočil: 13.528
[NemirniTujec]
> [abrame]
> Bravo! Udaril si "z žeblico na glavico", zato marsikaterega (še najbolj pa FDV) bebca spravljaš v obup.

Huh, se en slavist, ali zgolj kleni slovenec?

Nocoj imamo pa cel party... Glede na splosno spodbudni duh tvojega teksta domnevam, da mu nisi zelel sporociti, da si je zebelj zabil v glavo?

Zato bi te prosil za jasnejso razlago kaj pomena in izvora udariti "z zeblico na glavico" - tocneje, kaj je zeblica (s katero pravis, da je udaril na glavico) v tem pregovoru... jaz ga namrec cisto drugace uporabljam, pa me ze malo skrbi...
Slišal za enega modela, ki je kot kao hudo zaveden slovenc nehal uporbljati "j" v besedah (piše npr. državlan namesto državljan), ker je tisti nesrečni "j" bojda prišel kot vpliv iz juga (mljeko namesto mleko) :))

Strani: 1