Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: CICG

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Micare sporočil: 1.582
[Borza] Tema: CICG
[#2816569] 12.02.20 20:56 · odgovor na: alain (#2816542)
Odgovori   +    2
"S/P 500 je že 4% nad vrednostjo 27.1. napr., tisto kar skrbi je to, da so te vrednosti 50% nižje kot maja lansko leto ob rekordnih vrednostih indeksov"

S&P 500 Index
INDEXSP: .INX je zdaj

3.376,01 +18,26 3375
lani 15.02. 2775 To je + dobrih 20%

A to pomeni, da je lani v obdobju od 27.1. do 12.02 pridobil 8% in letos, v istem obdobju le 4% in da je to zaskrbljujoče. Manj kot 10 % me sploh ne gane pri nobenem indeksu ali delnici.

iekg ni CICG in ne DADAS. Škoda, da ne podate ocene vrednosti Cinkarne in pojasnite kako jo vrednotite. Ali poveste kaj ste upoštevali pri oceni vrednosti.

Prosil bi za bolj poljudno znanstvene komentarje. Take, da jih tudi manj inteligentni, osiveli in nevedni lahko razumemo. Za strokovno javnost so strokovna glasila in tam pišoči dobivajo za članke doktorate. V Vašem komentarju razumem le "vrednosti 50% nižje" in primerjavo z Istrabenzom. Vaš komentar je zame en Bau Bau. Me straši. Meni je € vedno samo €. In v njega veliko manj verjamem kot v zlato, nepremičnine, znanje in delnice. To in umetnine in diamanti so zame španska vas. Škoda, da nimam večjega premoženja in bi lako malo razporedil. Da ne izgubim po NLB in NKBM še tega. Dividende od Cinkarne vsekakor bodo čez 4 mesece. Buh dej 10% čistga. Bo veliko pomagalo za vedno daljše mesece. Bom zlezu iz bančnega minusa in prišel na zeleno vejo s položnicami. Super. Sem zadovoljen. Tako kot ta njivica, ne rodi nobena. Sicer pa me bo enkrat pobral.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2816569

Strani: 1

alain sporočil: 5.172
[Borza] Tema: CICG
[#2816572] 12.02.20 21:23 · odgovor na: Micare (#2816569)
Odgovori   +    4
Jaz pa sem tebi ze vec kot pred letom napisal, da ni nobenega na tem forumu tako tezko brati kot tebe, ker tile tvoji romani so vse drugo kot pisanje o vrednosti posamezne delnice...ce ne razumes tega, da so indeksi v zda na all time high, delnice tio2 pa so v manj kot pol leta zgubile 50% vrednosti, potem ti tudi bog ne more pomagati...

Strani: 1