Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Šarec odstopil

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Odstopil finančni minister Andrej Bertoncelj
[#2813703] 27.01.20 14:11 · odgovor na: 1357 (#2813689)
Odgovori   +    10
[1357]
Temu se reče moč zavarovalniškega lobija v zdravstvu od koder posredno prihaja tudi finančni ministrer. Ni bila problem garancija države temveč ukinitev dodatnega zavarovanja kot takega od katerega veliko ljudi dobro živi.
Tudi mi, ki smo proti ukinitvi dodatnega zavarovanja vemo, da zavarovalnice niso izpolnile svoje naloge (država jim ni dovolila), da bi se npr. pogajale o ceni storitev s posmeznimi bolnišnicami in jih počasi izločale kot ponudnike zdravstvenih storitev in bi jih posledično država morala zapreti ali privatizirati. Kljub vsem slabostim, te zavarovalnice so začetek upanja, da bo slovensko zdravstvo sčasoma postalo zasebno, da bodo vse zavarovalnice prodajele zdravstveno zavarovanje in bo posledično ZZZS izginil v zgodovinski smetnjak, če nič drugega se že zaradi tega se splača vztrajati na dopolnilnem zavarovanju.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2813703

Strani: 1

1357 sporočil: 7.095
Tega, kar si nepisal, si tudi v sanjah ne želi. Angleži, ki so si kapitalizem izmislili imajo ves čas zdravstvo javno ( iamš tam tudi zasebno ponudbo vendar je ta tudi zasebno plačljiva).
robi2107 sporočil: 4.272
[FIN-311684]
Tudi mi, ki smo proti ukinitvi dodatnega zavarovanja vemo, da zavarovalnice niso izpolnile svoje naloge (država jim ni dovolila), da bi se npr. pogajale o ceni storitev s posmeznimi bolnišnicami in jih počasi izločale kot ponudnike zdravstvenih storitev in bi jih posledično država morala zapreti ali privatizirati. Kljub vsem slabostim, te zavarovalnice so začetek upanja, da bo slovensko zdravstvo sčasoma postalo zasebno, da bodo vse zavarovalnice prodajele zdravstveno zavarovanje in bo posledično ZZZS izginil v zgodovinski smetnjak, če nič drugega se že zaradi tega se splača vztrajati na dopolnilnem zavarovanju.
Predvsem je dodatno ZZ zgrešeno zasnovano, saj je brez njega praktično nemogoča katera koli zdravstvena storitev, ki bi bila v celoti krita iz osnovnega ZZ, pa četudi bi šlo za življenjsko ogroženost. Skregano s pametjo. Očitno so snovalci tega sistema mnenja, da je življenje luksuz, za katerega se je treba še dodatno zavarovati, sicer bi OZZ pokrivalo osnovne zdravstvene storitve (katere so, je stvar stroke in debate), DZZ pa naj bi kril nadstandardne storitve. Recimo, da me v bolnici pedenajo lepe mlade sestre pa da imam lep razgled na Kamniške v solo sobi s TV-jem diagonale 140 in svojim sekretom. Ali pa, da mi OZZ krije navadno zobno protezo ki pada ven, ko zakašljaš, DZZ pa nasmeh á la holivudski glumac (žal je realnost taka, da do zobarja pridejo samo še otroci, vsi ostali pa smo samoplačniki). Zakaj je sistem tak, kot je, ne vem, bi pa rad slišal argumentacijo pristojnih.

Strani: 1