Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.242
Zadnja sprememba: crt 22.01.2020 09:53
[jutekszalec]
Mimogrede, če bi si kdo rad povečal plačo, ravno se dela obrat trenda na natural gas. Ravno sem nastavil strateško pozicijo long, pričakujem vsaj 25 % dobiček v par mesecih.
ali ti je potem kaj ratalo iz tega?

zdaj je zadeva ze tolko v riti, da je tudi mene zacelo zanimati, ceprav me bo verjetno bolj skozi povezane delnice, ce izpolnjujejo se druge kriterije (cabot recimo).

lokalni davez je mila zima, vendar sistemski davez je pa to, da naftasem je plin cisti stranski produkt in ne bodo manj crpali, ce je cena plina nizka, ker jim pac gre za nafto, pa kolkor pride zraven plina, jebiga.

kakor razumem, gre sicer letos kar precej kapacitet za izvoz lng v produkcijo, vendar ta komponenta porabe ima relativno nizek delez (5% tu nekje); pri porabi plina kot nadomestka premoga za elektrarne pa so konkurenca obnovljivi.

to zgoraj plus smotana logistika = tokom 2019 so bile mestoma lokalne cene ze impresivno negativne (dragi kupec, dobis se denar zraven, samo spizdi s tem plinom, ki nimamo kam z njim na nam najblizjem hubu).

zanimivi so mi pristopi a la od inter pipeline v kanadi, kjer stanje ni grozno drugacno, pa se je ta sicer cevovodar odlocil postavit tovarno polipropilena, ces ce ze imamo ves ta odvecni plin, dajmo ga koristno porabit, produkt pa lahko potem komot odpeljemo po zeleznici, ker je ozko grlo pri vagonih za tekocine in ne pri vagonih za suho robo.

zdej, tovarne seveda ne zgradis cez noc in lahko se recimo zgodi, da ravno ko reces juhu smo fertik, praskas po dnu ciklusa na tvojem novem artiklu in si priblizno tam kot prej. we'll see. p: zaenkrat da.

pozdravljam tudi placo in davcno reformo.