Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2811796] 14.01.20 13:04 · odgovor na: pobalin (#2811780)
Odgovori   +    0
Včasih se zgodi, da mi je za kakšen članek teh kmetskih in rokodelskih novic res žal, da ga ne morem prebrati. Danes to velja za članek Andreje Lončar o titanovem dioksidu (in njegovi vlogi v slovenski tranziciji).
Kako je v EU frčalo perje zaradi titanovega dioksida in kako se je zanj zavzela Slovenija
Na podlagi česa je urad za kemikalije, ki Slovenijo zastopa v postopkih pri evropski komisiji, oblikoval svoje stališče in kaj pravijo o navedbi Cinkarne Celje v letnem poročilu, da "je z angažiranjem strokovnjakov sodelovala tudi pri pripravi podlag za mnenje Slovenije kot države članice EU"?
manager.finance.si/8...-Slovenija
Spomni na ne tako davno pikrost, ki sva si jo kolega Abohte in jaz v tem kevdru privoščila na račun tega paradnega produkta ene najboljših (najbolj dobičkonosnih?) "naših" firm v Moji Deželi.
> V CE so bili občinarji glasni, da so ekoteroristi tisti, ki opozarjajo na onesnaževanje Cinkarne. Ko je postal obet, da bo država Cinkarno prodala tujcu, realen, so bila opozorila kar naenkrat kredibilna.

In dokler je CC "naša", je vse v redu, ko/če pa jo bo paradržava prodala, se bo nenadoma razvedelo, da je titanov dioksid v nekaterih primerih majčkeno sporen, da so ga v Fraciji prepovedali uporabljati v prehrani, da so se razni aktivisti že zapičili vanj itn. Poglej na wikipediji geslo titanov dioksid, ki je v 50 jezikih, ampak ne v slovenščini. Tam ga najdeš pod geslom rutil, ker je naravnega izvora. Pa bi človek pričakoval, da bo tako uspešno podjetje strateškega nacionalnega pomena poskrbelo za opis svojega paradnega produkta...
forum.finance.si/?m=...540&single
Čuden je ta famozni I feel Slovenija, ko se zaveš, da bi znala Moja Dežela z leti postati naravni rezervat (nič HE, nič JE, nič TE, nič VE itn.) z nekaj fabrikami, ki proizvajajo sumljive zvarke tipa titanov dioksid in glifosat za izvoz, šmarnico in domač šnops za domorodno pleme.