Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2810919] 08.01.20 15:32 · odgovor na: pobalin (#2810912)
Odgovori   +    0
Budnost dežurnih na finance.si se vidno izboljšuje. Zaradi butastega naslova sem kliknil na link na tale članek,
Kupci si želijo trajnostno pridelane hrane, ki je priročna za uživanje in ima dostopne cene
agrobiznis.finance.s...a-uzivanje
čigar naslov je vmes nekdo pozorno prebral in ga popravil, saj se je prej glasil (kot še vedno razkriva URL članka):
Kupci si želijo trajnostno pridelane hrane po dostopni ceni, ki je priročna za uživanje
Potem sem prebral cel članek iun ugotovil, da je škoda, ker neznani vigilant ni prebral in popravil vseh napak in nesmislov v njem. Preden sem jih spisal in kliknil na "objavi komentar", je bil članek že zaklenjen. Pametno. Tudi jaz ga ne bi kar tako razkazoval naokrog in se hvalil z njim. Zabeležene pripombe zato premikam v najtemnejšo globočine tega kevdra.
podnebnih spremembam
Samorazvidno!
ponudba hrane za s seboj (to go)
Od kod in za koga potreba po tej psevdodvojezičnosti? Pa tudi, zakaj ne "tu gou", če smo že v slovenščino povučili in pokaradžili že cel kup tujih besed?
Svetovno povpraševanje po žitih naj bi še raslo, kljub večji konkurenci s Črnega morja
Hudiča, a Črno morje rodi žita?!
Napovedujejo krčenje skupne površine kmetijskih zemljišč v EU, ki naj bi leta 2030 obsegala 178,3 milijona hektarjev. Nasprotno pa naj bi se do leta 2030 zemljišča, kjer pridelujejo stročnice, krmo in oljnice, povečala za 46, dva oziroma en odstotek v primerjavi z letom 2020.
Krčenje za koliko odstotkov oz. povečanje na koliko ha?
Letna poraba mesa v EU naj bi se zaradi družbenih, etičnih, zdravstvenih in okoljskih razlogov do leta 2030 zmanjšala za 1,1 kilograma na prebivalca.
Ta cifra ne pove NIČ! S koliko na kolilko, za koliko odstotkov.
bodo skupni izpusti toplogrednih plinov iz kmetijstva do leta 2030 ostali na primerljivi ravni.
Primerljivi ravni?! S čim ali kom primerljivi? Kako primerljivi?

Ježešmarijapomagavka, kaj vse morajo prebrati naši kmetiči. Razumeti itak ne morejo kaj dosti od te rokodelske reciklaže birokratskega šloganja.