Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: IEKG

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

IT2017a1 sporočil: 292
[Borza] Tema: IEKG
[#2810647] 07.01.20 12:23 · odgovor na: ljsefan (#2810631)
Odgovori   +    0
[ljsefan]
Jaz sem sem kar lep čas tole pingpongal v glavi in ob totalnem pomanjkanju informacij o tem, šta i kako dalje, ipak prišel do zaključka, da sprejmem ponudbo.

Konec septembra, ko je bila miloščina uradno obelodanjenja, sem glede na veliko diskrepanco med 1.45 na eni strani ter trgom, vrednotenji pokojne Alte in objavam formule »145 minus dolg« v enem izmed medijev – vsemu sem sicer verjel in svoja pričakovanja glede prevzemne ponudbe brez občutka kakšnega pretiranega tveganja oblikoval nekje v tem rangu – vseeno nekako upal, da bo do izteka prevzemne ponudbe kje priletela kakšna vsaj na pol uradna pozitivna informacija o tem, kaj mali delničarji lahko pričakujemo po tem datumu. Ker tega nisem dočakal, se opiram na dva ključna podatka s foruma (hvala IT2917a1 in abohte): 75, 21 % na fiduciarnem računu in razlaga o umiku delnic iz organiziranega trga. Lastništvo pod takšnimi pogoji me ne zanima, saj bo vse skupaj še manj transparentno in likvidno, kot do sedaj. Kar seveda ne pomeni, da ob boljših rezultatih delnica sčasoma ne more biti več vredna, tudi na račun kakšnih dividend. Ampak glede na to, da tudi plana za 2020 še nismo dočakali, je to zame še ena neznanka v enačbi več, ki mi glede na do sedaj doživeto pri IEKG zgodbi ne ustreza preveč.

Če pa Pošta in ostali državni pomagači pridrsajo do 90 %, na kar tudi opozarjate nekateri na forumu (hvala tudi vam), je pa tako ali tako verjetno tudi vse jasno. Samo na svoj denar bo treba čakat še malo dlje oziroma vmes prodajat z diskontom.

Seveda pa je mogoč tudi scenarij, da se nič od navedenega ne udejanji in da bo vse tako, kot je bilo do sedaj, samo z malenkost manjšim free floatom. In kdo ve, morda celo s hitrim pozitivnim popravkom vrednosti delnic. Million dollar question pač. V tem primeru pa bom vseeno vesel za vse tiste, ki ne nameravate sprejeti prevzemne ponudbe in boste imeli korist od tega :)

Srečno vsem in hvala za včasih bolj, včasih manj kakovostne izmenjave pogledov na tale IEKG ringlšpil. Je blo kar zanimivo, poučno in oportunitetno drago :)
Še vedno lahko sprejmeš za večino delnic, nekaj pa si jih pustiš... In se tako ne tepeš po glavi če gre zadeva gor oz. dol...