Zasebnost

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2808178] 17.12.19 18:57
Odgovori   +    53
Kako je možno, da na Slovaškem učitelji, policaji, zdravniki, kulturniki...lahko shajajo brez tega oderuškega davka?
0513ANITO sporočil: 10.844
[#2808180] 17.12.19 19:22
Odgovori   +    30
Spet bomo vračali neupravičeno zaračunane davke skupaj z obrestmi....

Sam mal je treba počakat, da FURS zgubi en case na dovolj visoki sodni inštanci (ne, ne bo to pri nas doma, si pa zelo lahko predstavljam, da bo to na Slovaškem sodišču).

Slovaki bodo menda ja branili svoj davčni sistem pred našimi Fursovci.
slovenecnb1 sporočil: 5.945
[#2808187] 17.12.19 20:20
Odgovori   +    29
A se ke kdo vprašal zakaj se pldjetniki izogibajo plačevanka davka?teš6 1.5 miljatde da bomo zaprli, karavanke nedelja zvečer 3 km kolona kamionov stoji proti eu ker se javnosektorski bizantinci ne morejo zment kok bo kdo dal v malho še kaj ....a je jasno da ni efekta v tej zloveniji. .
sopranos sporočil: 11.409
[#2808188] 17.12.19 20:24
Odgovori   +    58
No, jaz si predstavljam, da FURS ne zasleduje ljudi, ampak ukrepa zgolj na podlagi listin. In kar malo dvomim, da je slovenski subjekt v listinah navedel, da krši zakonodajo. Bolj se mi zdi, da je FURS tole zadevo precej poenostavil in sebi v prid zadeve razlagal. No, če jaz sebe pogledam, vidim, da ima FURS prav mafijske pristope. Načrtno zavlačuje postopke, ko je treba vračati denar. In najprej strelja in nato sprašuje, ko gre za to, da je morda kdo FURS-u kaj dolžan. Zanimivo pa je, da recimo vsi v Ljubljani vedo, kateri avto je od Taysona, pa od Jurčka itd. Čeprav so ti osebki v osebnem stečaju. To je pa zgleda off limits.
0513ANITO sporočil: 10.844
[#2808190] 17.12.19 20:54 · odgovor na: sopranos (#2808188)
Odgovori   +    20
[sopranos]
No, jaz si predstavljam, da FURS ne zasleduje ljudi, ampak ukrepa zgolj na podlagi listin. In kar malo dvomim, da je slovenski subjekt v listinah navedel, da krši zakonodajo. Bolj se mi zdi, da je FURS tole zadevo precej poenostavil in sebi v prid zadeve razlagal. No, če jaz sebe pogledam, vidim, da ima FURS prav mafijske pristope. Načrtno zavlačuje postopke, ko je treba vračati denar. In najprej strelja in nato sprašuje, ko gre za to, da je morda kdo FURS-u kaj dolžan. Zanimivo pa je, da recimo vsi v Ljubljani vedo, kateri avto je od Taysona, pa od Jurčka itd. Čeprav so ti osebki v osebnem stečaju. To je pa zgleda off limits.
Kot sem že zgoraj omenil...

Veselim se sodnega spopada davčnih uprav dveh različnih EU držav.....

Predstavljam si, da bo Slovaška zaščitila svoje davčne interese nasproti Sloveniji in tožila in Iztožila slovensko davčno upravo FURS.

Menda ni treba ugibat za koga navijam v tem sporu.
sopranos sporočil: 11.409
[#2808194] 17.12.19 21:40 · odgovor na: 0513ANITO (#2808190)
Odgovori   +    31
[0513ANITO]
> [sopranos]
> No, jaz si predstavljam, da FURS ne zasleduje ljudi, ampak ukrepa zgolj na podlagi listin. In kar malo dvomim, da je slovenski subjekt v listinah navedel, da krši zakonodajo. Bolj se mi zdi, da je FURS tole zadevo precej poenostavil in sebi v prid zadeve razlagal. No, če jaz sebe pogledam, vidim, da ima FURS prav mafijske pristope. Načrtno zavlačuje postopke, ko je treba vračati denar. In najprej strelja in nato sprašuje, ko gre za to, da je morda kdo FURS-u kaj dolžan. Zanimivo pa je, da recimo vsi v Ljubljani vedo, kateri avto je od Taysona, pa od Jurčka itd. Čeprav so ti osebki v osebnem stečaju. To je pa zgleda off limits.

Kot sem že zgoraj omenil...

Veselim se sodnega spopada davčnih uprav dveh različnih EU držav.....

Predstavljam si, da bo Slovaška zaščitila svoje davčne interese nasproti Sloveniji in tožila in Iztožila slovensko davčno upravo FURS.

Menda ni treba ugibat za koga navijam v tem sporu.
A veš kaj te FURS-ove pizde sedaj delajo tujcem?

Tujec mora v Sloveniji bivati 6 mesecev, da dobi davčno rezidenstvo in olajšavo pri dohodnini. Tako, da mu recimo delodajalec lahko malo večji neto nakaže in malo manj FURS-u.

No, potem so se spomnili, da mora biti teh 6 mesecev v koledarkem letu. Recimo zaposliš tujca s 1.9.2019, boš lahko šele s 1.7.2020 vložil prošnjo za dodelitev davčnega rezidenstva. Če vložiš recimo 15.6.2020, ti bodo recimo 15.7.2020 odgovorili, da na dan vloge ne izpolnjuje pogojev. No, vložiš torej 1.7.2020. Oni to ugodijo šele po enem meecu, torej avgusta 2020. Se pravi tujec je v Sloveniji že 11 mesecev, ko dobi davčno rezidenstvo.

No, sedaj pa še dodatni nateg in jebanje folka v glavo. Baze FURSa, UE, CSD itd. so povezane. In točno vedo kdaj ima kdo prijavljeno stalno, začasno in drugo dovoljenje.
Sedaj se pa recimo tujec zaposli 1.4.2019., 6 mesečne pogoje izpolnjuje s 1.10.2019. Potem pa tujec vloži prošnjo za davčno rezidenstvo, in mu FURS ugodi. Ampak zgolj do konca dovoljenja za delo in prebivanje. Ampak ti recimo ne moreš dobiti vize 1.4.2019 in ti delavec začne delati isti dan. Ne, ti moraš recimo nastop dela napisati 1.2.2019, potem ti pa oni na ta dan izdajo vizo. Pa preden tujec to vizo dobi, pa pride v Slovenijo, pa izpolni vse pogoje za zaposlitev lahko mine tudi mesec ali dva. Kdaj tudi več. No, nateg je to, da potem FURS tujcu izda davčno rezidenstvo do vključno 1.2.2020. Novembra 2019. Se pravi, potem moraš pa spet podaljšati dovoljenje za bivanje in delo za tujca. To lahko traja tudi dva meseca, kdaj tudi tri. Prezgodaj spet ne smeš vložiti, drugače so spet lahko problemi. No, in potem moraš spet vložiti vlogo za davčno rezidenstvo. In tako vsako leto.

Čeprav bi tujcu lahko izdali daljše davčno rezidenstvo in bi ga v primeru, da je v evidenci kjer se vodi začasna in stalna prebivališča, tujec izbrisan, potem avtomatično prekinili še davčno rezidenstvo. Ampak bolj simpl je jebati tujce in delodajalce.
0513ANITO sporočil: 10.844
[#2808195] 17.12.19 21:49 · odgovor na: sopranos (#2808194)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: 0513ANITO 17.12.2019 21:50
[sopranos]
> [0513ANITO]
> > [sopranos]
> > No, jaz si predstavljam, da FURS ne zasleduje ljudi, ampak ukrepa zgolj na podlagi listin. In kar malo dvomim, da je slovenski subjekt v listinah navedel, da krši zakonodajo. Bolj se mi zdi, da je FURS tole zadevo precej poenostavil in sebi v prid zadeve razlagal. No, če jaz sebe pogledam, vidim, da ima FURS prav mafijske pristope. Načrtno zavlačuje postopke, ko je treba vračati denar. In najprej strelja in nato sprašuje, ko gre za to, da je morda kdo FURS-u kaj dolžan. Zanimivo pa je, da recimo vsi v Ljubljani vedo, kateri avto je od Taysona, pa od Jurčka itd. Čeprav so ti osebki v osebnem stečaju. To je pa zgleda off limits.
>
> Kot sem že zgoraj omenil...
>
> Veselim se sodnega spopada davčnih uprav dveh različnih EU držav.....
>
> Predstavljam si, da bo Slovaška zaščitila svoje davčne interese nasproti Sloveniji in tožila in Iztožila slovensko davčno upravo FURS.
>
> Menda ni treba ugibat za koga navijam v tem sporu.

A veš kaj te FURS-ove pizde sedaj delajo tujcem?

Tujec mora v Sloveniji bivati 6 mesecev, da dobi davčno rezidenstvo in olajšavo pri dohodnini. Tako, da mu recimo delodajalec lahko malo večji neto nakaže in malo manj FURS-u.

No, potem so se spomnili, da mora biti teh 6 mesecev v koledarkem letu. Recimo zaposliš tujca s 1.9.2019, boš lahko šele s 1.7.2020 vložil prošnjo za dodelitev davčnega rezidenstva. Če vložiš recimo 15.6.2020, ti bodo recimo 15.7.2020 odgovorili, da na dan vloge ne izpolnjuje pogojev. No, vložiš torej 1.7.2020. Oni to ugodijo šele po enem meecu, torej avgusta 2020. Se pravi tujec je v Sloveniji že 11 mesecev, ko dobi davčno rezidenstvo.

No, sedaj pa še dodatni nateg in jebanje folka v glavo. Baze FURSa, UE, CSD itd. so povezane. In točno vedo kdaj ima kdo prijavljeno stalno, začasno in drugo dovoljenje.
Sedaj se pa recimo tujec zaposli 1.4.2019., 6 mesečne pogoje izpolnjuje s 1.10.2019. Potem pa tujec vloži prošnjo za davčno rezidenstvo, in mu FURS ugodi. Ampak zgolj do konca dovoljenja za delo in prebivanje. Ampak ti recimo ne moreš dobiti vize 1.4.2019 in ti delavec začne delati isti dan. Ne, ti moraš recimo nastop dela napisati 1.2.2019, potem ti pa oni na ta dan izdajo vizo. Pa preden tujec to vizo dobi, pa pride v Slovenijo, pa izpolni vse pogoje za zaposlitev lahko mine tudi mesec ali dva. Kdaj tudi več. No, nateg je to, da potem FURS tujcu izda davčno rezidenstvo do vključno 1.2.2020. Novembra 2019. Se pravi, potem moraš pa spet podaljšati dovoljenje za bivanje in delo za tujca. To lahko traja tudi dva meseca, kdaj tudi tri. Prezgodaj spet ne smeš vložiti, drugače so spet lahko problemi. No, in potem moraš spet vložiti vlogo za davčno rezidenstvo. In tako vsako leto.

Čeprav bi tujcu lahko izdali daljše davčno rezidenstvo in bi ga v primeru, da je v evidenci kjer se vodi začasna in stalna prebivališča, tujec izbrisan, potem avtomatično prekinili še davčno rezidenstvo. Ampak bolj simpl je jebati tujce in delodajalce.
Verjamem, da so norosti našega FURSa pač brezmejne.

Streznijo jih ponavadi samo kazni od Zunaj (no mi potem plačujemo za njihove grehe)

Strani: 1