Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

comteo sporočil: 664
Zadnja sprememba: comteo 14.12.2019 14:41
Če vsi naročimo energijo iz enega vira (in ta lahko proizvede dovolj) - drugi vir morajo ugasniti, ker nima odjema. Težko dojeti? Ni oprijemljivo? ;-)

OK, bolj enostavno:
Jaz vzamem neposredno pri Dravskih elktrarnah 10 kWh. Torej je v celotni ostali mešanci 10 kWh manj iz Dravskih elektrarn. Če to vsi naredimo (do zmogljivosti DE), bo pač DE vse prodala nam in v mešanci ne bo nič iz DE... Tak ta trg deluje. Torej bo nekdo mogel kupiti od drugih. Ker je proizvodna cena DE 19€ za MWh in se jaz z njimi zmenim,da jim vse kupim za recimo 25€ po MWh, bo drugim ostala dražja energija drugih proizvajalcev (amrotizorana NE po 35€ (nova je od 125€ naprej in jaz je ne bom hotel imeti če bi jo slučajno naredili), TEŠ po 84€)... ...
Drugače, lahko pa neposredno kupite od vašega soseda, ki mogoče ima presežke z fotovoltaioko. Plačate samo omrežnino (kot cestnino) za prevoz te energije. To deluje in je mogoče danes.

ŠE enkrat poskusim.
Proizvodnja je ločena od prenosa. To so različna podjetja. Kupiš pri proizvajalcu. Plačaš prenosu, da ti to dostavi. Prenos je "omrežnina". Kaj te briga, kdo se vse vozi po avtocesti. Ti si naročil en tovarnjak neposredno od proizvajalca. Tovornjak energije :-) Mreža je zgolj avtocesta.