Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Ženske prevzemajo pobudo za volanom

Strani: 1

alan123 sporočil: 350
[#2805449] 29.11.19 11:42
Odgovori   +    10
Še ena debela laž. Ženske sicer res manj pijejo, niso pa boljše voznice od moških. Zakaj so vzeli v precep samo alkohol? Zakaj se ne vprašajo, koliko nesreč povzročijo tisti, ki med vožnjo telefonirajo? Morebiti zato, ker v tem primeru rezultati ne bi bili tako ugodni za ženske? Alkohol nikakor ni največji krivec za prometne nesreče. Meni gre resnično na bruhanje od tega večnega povzdigovanja žensk. Kar naprej ena in ista lajna povsod: ženske so boginje, moški so drek. Vse, kar je na tem svetu, si zamislijo, zgradijo, izdelajo in vzdržujejo moški. In vendar ni nikjer slišati niti ene same pozitivne besede o moških. Kar naprej so deležni samo zasmehovanja, zaničevanja in sovraštva. Po medijih trobijo na vso moč, kako so ženske zatirane. Brez sramu lažejo o tem, da so ženske za enako delo plačane manj od moških. Nihče jih ne prime za besedo, ne glede na to, kakšno neumnost si izmislijo. Nihče se pa ne vpraša, zakaj moškemu ob upokojitvi odmerijo 57 odstotkov od osnove, ženski pa 63 odstotkov? Zamislimo si, da bi bilo obratno - kakšen vrišč bi nastal. Ker pa gre za diskriminacijo moških, so vsi lepo tiho. Resnica je, da so moški na vseh področjih diskriminirani. Moški so drugorazredni državljani.
Nollem sporočil: 990
[#2805459] 29.11.19 12:34 · odgovor na: alan123 (#2805449)
Odgovori   +    4
vprašati se je treba kolikšen je delež voznic med vozniki nasploh in ne kar tako počez razlagati statistične podatke. sicer lahko pridemo do zaključka, da je itak bolje voziti nažgan, saj je med povzročitelji prometnih nesreč "le" 10% alkoholiziranih.

sicer je moja žena že dobila kar nekaj kazni za prehitro vožnjo (jaz še nobene), da o uporabi GSM med vožnjo na splošno med ženskami sploh ne govorimo
velikipok sporočil: 1.340
[#2805536] 30.11.19 00:55 · odgovor na: Nollem (#2805459)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 29.11.19 13:13
Pa zjutraj na semaforjih in pomikih v koloni poglej koliko se jih pudra in šminka. Vozijo pa ko penzionisti...
anon-518732 sporočil: 934
[#2805542] 30.11.19 06:21 · odgovor na: Nollem (#2805459)
Odgovori   +    3
[Nollem]
vprašati se je treba kolikšen je delež voznic med vozniki nasploh in ne kar tako počez razlagati statistične podatke. sicer lahko pridemo do zaključka, da je itak bolje voziti nažgan, saj je med povzročitelji prometnih nesreč "le" 10% alkoholiziranih.

sicer je moja žena že dobila kar nekaj kazni za prehitro vožnjo (jaz še nobene), da o uporabi GSM med vožnjo na splošno med ženskami sploh ne govorimo
jaz vem, da če nekdo vozi relativno hitro (lahko je to tudi 30 km/h) v situaciji, ko bi bilo zaradi varnosti potrebno voziti po polžje (npr. na parkirišču, kjer so otroci, živali itd), bo za volanom precej verjetno ženska.
murje sporočil: 5.120
[#2812073] 16.01.20 12:55
Odgovori   +    0
MISEL DNEVA

Žalosti me, da je zavedanje udeležencev glede odgovornosti in kulture v prometu še vedno premajhno, saj vsak, ki spije alkohol in zavestno sede za volan, kaže na neodgovoren odnos do družbe.
Vesna Marinko, Agencija za varnost prometa
16.januar 2020
www.primorske.si/

Strani: 1