Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.941
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2805347] 28.11.19 19:56 · odgovor na: pobalin (#2804778)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.11.2019 20:00
[pobalin]
Tale članek, ki se mimogrede dotakne H.K. in Čila, ti bo mogoče všeč - meni je (hvala JPD, da me je na svojem blogu usmeril nanj):
www.theguardian.com/...liberalism
... ja, tudi meni je članek iz Gaurdiana zelo zanimiv, sploh če pomislim na tole "Stephen Moore, who was a favourite earlier this year for Trump’s appointment to the Federal Reserve Board, put the matter simply. “Capitalism is a lot more important than democracy,” he said in an interview. “I’m not even a big believer in democracy.” Hong Kong’s financial secretary made much the same argument two weeks ago in London, when he cited the city’s top economic freedom ranking and reassured his audience that “alongside the protests, the business of business rolls on, unabated”." in na toti www.rtvslo.si/svet/a...epe/506161 zadnji Trumpov "prodemokratični" zakon zaradi "terorja" kitajskih komunistov v Hong Kongu ...

P.S.: meni je jasno, da se za Američane, Ruse in Kitajce svet vrti malo drugače kot za Slovence, ampak ker še nisem slišal, da bi Rusi in Kitajci v svetovnih medijih protestirali zaradi brezobzirnega uveljavljanja interesov Američanov po celem svetu, mi gre hinavščina zahodnega sveta tako na jetra ... aja, Friedman se je očitno rodil kakšnih 3000 let prepozno, ker je namreč njegov "sistem" najbolje deloval v času faraonov, vprašanje pa je, če bi bil takrat Friedman res tisto, kar bi si za sebe želel ...