Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2804293] 22.11.19 12:41 · odgovor na: rava (#2803759)
Odgovori   +    1
[rava]
Ja sej zarad tega pizdim.
Ma, ti pizdiš (tako kot drugi), ker ti to paše. Sem pridemo pizdit, da si zluftamo butice ali pa namesto čika... :-P
Cela država je prepričana, da bomo s turizmom prilezli do avstrijskega standarda.
Ne spinanja profesionalnih turist birokratov in politikantov enačit s celo državo. Se mi zdi, da so včasih stvari lahko tako banalne, da bolj ne morejo biti. Odvzemi iz strateške enačbe vsako šansko za razna EU sredstva, ki se jih reciklira skozi pajdaška in interesne mreže, pa izgubiš praktično vso strateškost.
Turizem strateška panoga ne more bit, ker je to po defaultu panoga z nizko dodano vrednostjo, če se ga greš tako kot mi pa sploh.
Ravno zato, ker je strategija v bistvu nekako zaposlit sirotinjo in neuporabno študentarijo, ker čisto za vse pa v javnem sektorju res ni placa/denarja.
Je pa mal novinarjev, ki bi bili sposobni pogledat kakšne bedne plače so tam kjer je glavna panoga v gospodarstvu turizem, pa majo neskončno boljše lokacije kot mi.
Hja, glavna in strateška ni isto. Ker pri nas turizem (mogoče na srečo) ne more biti glavna, je pač strateška panoga. Ena milijardica prihodkov gor ali dol, važno da rastemo.
Yaskawe pa take zadevščine bi morale biti strateške, turizem pa tko enmal za zraven.
Najbolj strateško bi moralo biti razbijanje vsake fame, razkrivanje vsakega blefa, bezanje v vsako nebulozo itn.